| 22.06.2016

4 kroki by wybrać idealne soczewki na wakacje?

4 kroki by wybrać idealne soczewki na wakacje?
[fot: ]

Z każdym dniem zbliżają się wakacje. Jest to wyjątkowy okres w roku, kiedy to każdy chce wyglądać pięknie. Wiele osób podejmuje decyzje aby zrezygnować z okularów i zakupić soczewki kontaktowe. Jest to szczególnie popularnie wśród kobiet. Jeśli chodzi o mężczyzn to nie zawsze jest dobrym pomysłem. W końcu nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrane okulary mogą dodać mężczyźnie wiele uroku.

Dlaczego warto kupić soczewki kontaktowe?

Zapewniają one dobre widzenie, zbliżone do widzenia osób bez wady wzroku. Ważne jest też, że poprawiają komfort psychiczny osób ich używających. Pod tym względem są o wiele praktyczniejsze niż okulary. Krótko mówiąc, soczewki zapewniają komfort. Jednakże, aby czuć się komfortowo należy wiedzieć, jak dobrać odpowiednie soczewki.

1.Sprawdź parametry soczewek

Poszczególne modele soczewek mogą różnić się pomiędzy sobą. Soczewki kompaktowe różnią się głównie mocą. Są także parametry dodatkowe, takie jak:

  • średnica,
  • krzywizna,
  • materiał wykonania,
  • przepuszczalność tlenu,
  • technologia wykonania.

Ważne, aby przed zakupem zapoznać się z parametrami i wybrać te najlepsze dla siebie.

2. Skonsultuj się ze specjalistą

Przed zakupem soczewek istotne jest aby umówić się na wizytę u lekarza-specjalisty, który nazywa się optometrysta. Podczas wizyty poznasz parametry idealnej soczewki dla siebie, nauczysz obchodzić się produktem, a także poznasz techniki zakładania i zdejmowania soczewek. Ważne jest by pierwsza wizyta u optometrysty nie była ostatnią.

3. Systematycznie badaj wzrok

Optometrysta powinien przeprowadzić nam każdorazowo badanie wzroku. Po badaniu powinniśmy przejść kurs zakładania i zdejmowania soczewek (co nie jest wcale prostą sprawą), a także otrzymać zestaw startowy do soczewek. Na wspomniany zestaw powinny składać się płyn do pielęgnacji, pojemnik oraz instrukcję użytkowania. Zawsze przed zakupem należy sprawdzić czy w opakowaniu nie brakuje żadnej części.

4. Przetestuj swoje nowe soczewki

Gdy już nałożysz soczewki kontaktowe po raz pierwszy, warto jest udać się na pierwszy spacer. Podziwiaj otoczenie i staraj się wychwycić wszystkie różnice w otoczeniu w stosunku do tego co widzisz bez soczewek. Dopiero wtedy poczujesz, że naprawdę warto było włożyć palec do oka, aby coś do niego włożyć. Możesz udać się do zoo, parku lub na wycieczkę do lasu. Dzika przyroda z pewnością warta jest oglądania perfekcyjnym wzrokiem.

 

Pokochaj dobry wzrok

Chyba każdy z nas się zgodzi, że wzrok jest najważniejszym ze zmysłów. Dlatego nie pozwól sobie na nie wykorzystywanie wzroku w pełni. Warto spojrzeć na świat, swoimi nowymi oczami aby naprawdę zacząć żyć!

| 22.06.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie