| 17.05.2016

8 rzeczy, które musisz zabrać na letni weekend nad wodą

8 rzeczy, które musisz zabrać na letni weekend nad wodą
[fot: ]

Dookoła zrobiło się pięknie, zielono i... niezwykle ciepło. Wiosna w ciągu kilku chwil ustąpiła letniej temperaturze. Taka aura sprzyja weekendowym wyjazdom i wylegiwaniu się na słońcu. Warto zrobić sobie listę najważniejszych rzeczy na taki wypad, aby nie zapomnieć czegoś ważnego.

Piknik na trawie niedaleko jeziora lub morza to jeden z pomysłów na relaksujące chwile wolne od pracy. Każdą taka wyprawę należy zawsze zaplanować. Spontaniczne wypady są super, ale przecież nikt z nas nie lubi, gdy nam czegoś brakuje podczas wylegiwania się na plaży. Dlatego torba plażowa powinna być pełna po brzegi.

 

Oto zestaw rzeczy, które warto zabrać ze sobą nad wodę:

1. Koc piknikowy – bez niego ani rusz

Często zdarza ci się pojechać na piknik i zapomnieć głównego i niezwykle potrzebnego sprzętu, jakim jest koc? Warto zatem wpisać go sobie na listę. Niby taka oczywistość, a zapominamy go właśnie najczęściej. Warto wybrać model podszyty nieprzemakalnym tworzywem. Wtedy bez względu na warunki i wilgoć ziemi będziemy mogli cieszyć się wolnymi chwilami na łonie natury.

2.Torba plażowa – w coś się musisz spakować

Inna niezwykle ważna rzecz to oczywiście torba plażowa. Zalety takich toreb to: wielkość i pojemność oraz nieprzemakalność. Można w nie spakować niezwykle wiele rzeczy, położyć na wilgotnej trawie i mieć pewność, że nic się nie stanie, a nasze rzeczy nie przemokną.

3. Ręcznik prócz koca tez się przyda

Oczywiście warto wziąć ręcznik, żeby wytrzeć się po wyjściu z wody lub przykryć podczas leniwej drzemki.

4. Kostium kąpielowy

Jeżeli jest słonecznie, z pewnością przyda ci się także kostium kąpielowy. Nawet, jeżeli nie zamierzasz pluskać się w wodzie, będzie ci przyjemniej i chłodniej w bikini, poza tym nabierzesz trochę złocistego koloru.

5. Krem z filtrem

A propos słońca – nie można nigdy zapomnieć kremu z filtrem UV. Powinniśmy być świadomi, że nawet, gdy słońce nie świeci, bo jest za chmurami, to promienie UV i tak przez nie przenikają i są niebezpieczne dla naszej skóry.

6. Okulary

Groźne działanie promieni UV to także ich wpływ na nasze oczy. Okulary przeciwsłoneczne zakupione z nieznanego źródła mogą nam bardzo zaszkodzić. Warto zawsze mieć przy sobie okulary i nosić je, zwłaszcza, gdy świeci słońce.

7. Książka

Nie ma odpoczynku na łonie natury bez książki. Dawka literatury wchłonięta wraz ze świeżym powietrzem oznacza relaks, uspokojenie i wyciszenie.

8. Przekąski i woda

Oczywiście żaden piknik nie może odbyć się bez jedzenia i picia. Zawsze miej ze sobą wodę, żeby się nie odwodnić. Inne napoje oraz jedzenie zabierz według uznania i upodobań.

| 17.05.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie