rozmawiała Katarzyna Zając / PAP Lifestyle | 23.09.2014

Akcja charytatywna Władimira Kliczki w Warszawie

Akcja charytatywna Władimira Kliczki w Warszawie
[fot: PAP/Stach Leszczyński]

W weekend Władimir Kliczko przyjechał do Warszawy, by spotkać się z dziećmi z Arki Fundacji Dzieci. Przekazał podopiecznym busa, aby im ułatwić podróżowanie. - Razem z bratem pomagamy dzieciom walczyć o marzenia - powiedział.

Myśli pan, że takie akcje charytatywne, które organizują spotkania ze słynnymi osobami czy sportowcami, pomagają dzieciom uwierzyć w siebie? Poszerzają ich horyzonty?

Władimir Kliczko: Jestem pewny, że tego typu inicjatywy są niezwykle dla nich cenne. Czas, który spędziłem przed chwilą z dziećmi z Warszawy, wydaje mi się, że będzie dla nich wartościowym doświadczeniem.

Przez wiele minut siedzieliśmy na ziemi i rozmawialiśmy, a dzieci wydawały się podekscytowane tym, że mogły zadawać pytania i z zainteresowaniem słuchały moich odpowiedzi. Widziałem, że nie trzeba było ich do tego zmuszać. I to jest niesamowite, że potrafiliśmy wzajemnie się słuchać.

Uważam, że poświęcanie czasu dzieciom i interesowanie się tym, co robią, ich marzeniami i problemami jest jednym z najważniejszych sposobów psychicznego wsparcia. One potrzebują naszej uwagi i chcą być po prostu wysłuchane.

Co sądzi pan o wspieraniu akcji charytatywnych przez firmy?

Pomaganie pobudza świadomość społeczną. Każda firma czy korporacja powinna wpierać akcje charytatywne jak robi to McFIT, który wspiera Arkę Fundację Dzieci. Wnoszą one wiele dobrego do społeczeństwa. Wsparcie jest potrzebne zwłaszcza tym dzieciom, które doświadczyły wiele złego w życiu. Budowanie takich miejsc jak fundacje i ich wspieranie pomaga najmłodszym przejść przez trudności. Ta akcja jest dobrym przykładem dla dorosłych. Pokazuje, że wspieranie i angażowanie się w pomoc jest bezcenne. Dorośli nie mogą zapominać o dzieciach potrzebujących naszego wsparcia.

Dlaczego angażuje się pan w akcje charytatywne?

Razem z bratem Witalijem założyliśmy fundację, która skupia się na rozwoju sportu i edukacji na Ukrainie. Pomagamy walczyć o marzenia. Pokazujemy jak ważne jest to, aby podążać własną ścieżką i żyć zdrowo. W ciągu 10 lat pracy z fundacji prawie milion dzieci wzięło udział w naszych projektach! Ważne jest poczucie wsparcia, które pomaga w rozwoju, pomaga uwierzyć w siebie. Staramy się uczyć dzieci wierzyć we własne siły i możliwości.

Czytaj w Platine.pl
Gwiazdy biegnąc promują transplantację
W najbliższą niedzielę w Łazienkach Królewskich ruszy "Bieg po nowe życie". Ambasadorem akcji promującą transplantację jest Przemysław Saleta.
Chcesz przejechać się autem z Małyszem? Dowiedz się, jak to zrobić
Polski skoczek i rajdowiec zdecydował się w szczególny sposób wesprzeć akcję charytatywną.
Ewa Błaszczyk "Kobietą Roku 2013"
Nagroda to ukłon w stronę Błaszczyk za założenie fundacji Akogo?, która pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, przebywającym w śpiączce.

rozmawiała Katarzyna Zając / PAP Lifestyle | 23.09.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie