/ PAP Lifestyle | 27.08.2014

Gwiazdy proszą o wsparcie dla psów i kotów

Akcja na rzecz bezdomnych zwierząt. Gwiazdy proszą o...
[fot: PAP/Stach Leszczyński ]

Ruszyła akcja Kupując - pomagasz, wspierająca opiekunów bezdomnych psów i kotów. Na inauguracji podano informację o przekazaniu 2 milionów posiłków polskim schroniskom. Akcję wspierają znani aktorzy, piosenkarze, projektanci i sportowcy.

Ambasadorami akcji jest wiele gwiazd m.in. Aleksandra Kwaśniewska, Michał Piróg, Radosław Majdan. Inaugurację akcji poprowadzili Edyta Herbuś i Marcin Cejrowski, a niektóre gwiazdy przyszły na miejsce ze swoimi pupilami.

Pomysł wspiera projektant mody Łukasz Jemioł, który zaproponował koszulkę promującą akcję Kupując - pomagasz z wizerunkiem psa goniącego kota. - Projektowanie koszulek na rzecz akcji charytatywnych jest bardzo pomocne. Moda jest świetnym nośnikiem - mówił Jemioł. - Ludzie mogą kupić taką koszulkę i wspierać projekt swoim emblematem. Przez ubiór wyrażają siebie i pomagają w inny sposób, nie tylko kupując karmę czy dając pieniądze - dodaje projektant.

Aby włączyć się do akcji wystarczy zakupić karmę oznaczoną logo akcji lub jak namawia koordynatorka akcji Agnieszka Witczak: Trzeba zarejestrować kupon, znajdujący się na opakowaniu, na stronie internetowej lub polubić fanpage "Kupując - pomagasz". Na Facebooku akcję wpiera ponad 25 tysięcy użytkowników.

Do udziału w akcji namawiała Edyta Herbuś. - To nas wiele nie kosztuje, wystarczy skierować uwagę na istoty, które potrzebują naszej pomocy. Można zrobić naprawdę dużo dobrego przy niewielkim wysiłku z naszej strony. Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy kochają zwierzęta i chcą im pomagać oraz do tych, którzy jeszcze się nie zakochali, więc mają okazję. Zwierzaki to najlepsza inwestycja emocjonalna - przekonuje tancerka.

Dodatkową inicjatywą wpierającą akcję będzie wyjazd do schroniska w Światowy Dzień Zwierząt 4 października. Na spotkanie z pupilami wybierze się wiele gwiazd w ten sposób wyrażających swoją chęć i gotowość pomocy.

Czytaj więcej w Platine.pl
Chcesz przejechać się autem z Małyszem? Dowiedz się, jak to zrobić
Polski skoczek i rajdowiec zdecydował się w szczególny sposób wesprzeć akcję charytatywną.
Zlicytowali książkę Pierwszej Damy za 10 tys. zł
W Pruszkowie po raz szósty zorganizowana została akcja charytatywna, na której zbierane były pieniądze na chore dzieci.
Kora Jackowska wystawiła na aukcję... Madonnę
Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na rzecz poszkodowanych w zamieszkach na Majdanie.

/ PAP Lifestyle | 27.08.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie