/ PAP Lifestyle | 11.10.2014

Angelina Jolie uhonorowana przez Elżbietę II

Angelina Jolie uhonorowana przez Elżbietę II
[fot: Polaris/East News]

Zdobywczyni Oskara odebrała tytuł Damy Honorowej na prywatnej audiencji w Pałacu Buckingham.

To, że Angelina Jolie zostanie Damą Honorową zostało już ogłoszone w czerwcu podczas podróży aktorki do Londynu, gdzie był organizowany światowy szczyt kampanii Stop przemocy seksualnej, a Jolie była jego współprzewodniczącą.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, a przede wszystkim wyróżnienie za pracę związaną z polityką zagraniczną, ponieważ jest to coś, z czym pragnę związać swoje życie - mówiła wtedy Jolie.

- Już sama praca z kobietami, które przeżyły gwałt jest dla mnie honorem. Wiem, że aby odnieść sukces w kampanii przeciwko przemocy seksualnej potrzeba jest całych wieków. Ja jestem gotowa poświęcić moje życie - dodała gwiazda.

Angelina nie będzie mogła używać tytułu przed swoim nazwiskiem. Nie będzie więc Damą Angeliną. Dlaczego? Bo nie pochodzi z Wielkiej Brytanii. A takie są reguły królewskie.

Przykładem aktora uhonorowanego tytułem szlacheckim jest Sean Connery, który w 2000 roku odebrał tytuł od królowej i od tego czasu przedstawiany jest jako Sir Sean Connery. Różnica polega na tym, że odtwórca Jamesa Bonda jest Szkotem, natomiast Angelina Amerykanką.

Aktorka jest znana z pomocy humanitarnej. Jest Ambasadorem Dobrej Woli Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Wspomaga programy edukacyjne dla dzieci dotkniętych przez konflikty wojenne na całym świecie. Zajmuje się głodującymi dziećmi w Afryce. Jest również członkinią Rady Stosunków Międzynarodowych.

Czytaj w Platine.pl
Angelina Jolie i Brad Pitt wzięli ślub
Para podjęła decyzję po dziewięciu latach związku i dwuletnim okresie narzeczeństwa.
W pałacu Buckingham używano dopingu?
Elżbieta II może stracić drugą nagrodę w zawodach hippicznych o puchar Royal Ascot.
Królowa Elżbieta II we Włoszech. Rozmawiała z prezydentem i papieżem
Do Wiecznego Miasta monarchini powróciła po 14 latach.

/ PAP Lifestyle | 11.10.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie