/ PAP Lifestyle | 15.01.2015

Samochód na pedały, który waży tylko 31 kg

Auto na pedały, które waży zaledwie 31 kilogramów
[fot: Italian Dream Cycle]

Zephyrus - tak nazywa się włoski samochód, skonstruowany przez miłośników bezpiecznej dla środowiska, alternatywnej motoryzacji.

Kierowcy we Włoszech w chwilach desperacji z powodu długiego, bezowocnego poszukiwania miejsca parkingowego w największych miastach, często powtarzają, że marzą o składanym, lekkim samochodzie, który mogliby nosić ze sobą na plecach.

Niezwykły bolid, który powstał na północy Włoch, waży zaledwie 31 kilogramów, gdyż jego konstrukcję wykonano z włókna węglowego, a szyby z pleksiglasu (przeźroczystego tworzywa sztucznego). - Najważniejsze jednak, że nie szkodzi naturze - powtarzają jego twórcy Gionata Scrofani i Marco Ruga z miasta Gallarate w Lombardii.

Zobacz ten samochód:

Na razie powstało kilka prototypowych egzemplarzy, których cena wynosi niecałe 4 tysiące euro. Samochód już przeszedł pomyślnie testy na drogach, a wkrótce ruszy jego produkcja na większą skalę - zapowiedziano podczas premiery pojazdu.

Czytaj w Platine.pl
Oto auta z najlepiej zaprojektowanym wnętrzem
Ranking 10 takich aut przygotował amerykański magazyn motoryzacyjny Wards. Sprawdź, kto znalazł się na liście.
Targi ślubne w Warszawie. Co będzie modne w tym roku?
Zainteresowanie targami ślubnymi z roku na rok wcale nie maleje, chociaż ciągle spada w Polsce liczba zawieranych małżeństw.
Za 30 milionów złotych powstanie w Polsce centrum designu
Nieruchomość, w którym powstaje centrum znajduje się na terenie zabytkowego, przyfabrycznego XIX-wiecznego osiedla Księży Młyn i jest wpisana do rejestru zabytków.

/ PAP Lifestyle | 15.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie