| 17.08.2016

Bezpieczna przeprowadzka

Bezpieczna przeprowadzka
[fot: ]

Śmiało możemy powiedzieć, że przeprowadzka to operacja, która wymaga od nas ogromnego przygotowania, ustalenia pewnej strategii.. Bez niej nie ma szans na powodzenie – nie uda się nam zakończyć jej np. w wyznaczonym terminie.

Czyniąc plany związane z przeprowadzką, pod uwagę musimy wziąć mnóstwo ważnych czynników, w tym jeden z najistotniejszych, jakim jest bezpieczeństwo transportowanych rzeczy.

Z różnych przyczyn nie zawsze istnieje możliwość wynajęcia profesjonalnej firmy zajmującej się przeprowadzkami, która czuwałaby nad bezpieczeństwem transportu. Jeśli i my takiej możliwości nie mamy, w tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak samodzielnie zadbać o to, by podczas przewozu żaden z naszych cennych przedmiotów nie uległ zniszczeniu. Jak to zrobić?

 

Liczy się dobry plan

To już ustaliliśmy we wstępie i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dobry plan przeprowadzki powinien zakładać odpowiednie zapakowanie przedmiotów, aby mogły one być bezpieczne przewiezione do miejsca docelowego. Ważny jest sam środek transportu, jaki wybierzemy. Niezależnie jednak od tego, czy będzie to specjalnie przeznaczony do tego celu pojazd czy też samochód osobowy, każdy z nich musi być przygotowany w taki sposób, by pomieścił jednorazowo jak najwięcej pudeł. To zupełnie oczywiste.

Istotne jest także to, by sprawdzić, czy znajdujące się w samochodzie przedmioty nie stanowią zagrożenia dla przewożonych rzeczy. W celu uniknięcia owego zagrożenia, powinniśmy opróżnić bagażnik samochodu i jego wnętrze z wszystkich niepotrzebnych drobiazgów. Musimy pamiętać o tym, że każdy zbędny element we wnętrzu samochodu, choć z pozoru wydaje się być niegroźny, w przypadku jakiejkolwiek trudnej sytuacji na drodze (np. nagłego hamowania), może doprowadzić do uszkodzenia przewożonych przedmiotów.

 

Bezpieczeństwo od samego początku

Wszystkie swoje rzeczy musimy do czegoś spakować. Do czego najlepiej? Oczywiście do odpowiednich kartonów. Kartony do przeprowadzki warto zacząć zgromadzić wcześniej. Przede wszystkim musimy się upewnić, że ich ilość jest wystarczająca i pomieszczą one wszystkie przedmioty przeznaczone do przewiezienia. Pamiętajmy o tym, by wybrać nie tylko te najbardziej klasyczne, kwadratowe lub prostokątne. Dobrze jest zaopatrzyć się również w kilka modeli o innych kształtach i zróżnicowanych rozmiarach, które świetnie się spiszą w przypadku pakowania przedmiotów nietypowych.

Z całą pewnością specjalne kartony do przeprowadzki musimy przygotować z myślą o sprzętach RTV i AGD. Ich wybór absolutnie nie może być kwestią przypadku. Wielkość każdego kartonu powinna być dostosowana do umieszczanego w nim sprzętu. Na co musimy zwrócić uwagę? Karton nie powinien być zbyt duży, bo taka sytuacja może spowodować niebezpieczne przemieszczanie się przedmiotu. Jednocześnie jednak musi być wystarczająco obszerny, abyśmy mogli swobodnie umieścić w nim wybrany sprzęt, zabezpieczony dodatkowo folią bąbelkową i specjalnym wypełnieniem, które minimalizują wstrząsy i zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym.

 

Kartony do przeprowadzki – gwarancja bezpieczeństwa

Dobrze dopasowane kartony do przeprowadzki odgrywają ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa przewożonym rzeczom, ale sama wielkość pudełek i ich kształt to nadal nie wszystko. Musimy uwzględnić jeszcze do tego sposób ich otwierania. Kartony, w których umieszczane są ciężkie przedmioty, powinny posiadać wygodne uchwyty. Wiele ciekawych propozycji kartonów, uwzględniających najróżniejsze potrzeby klientów, przygotowała na przykład Poczta Polska.

Wśród nich znaleźć możemy całą gamę opakowań o różnych kształtach i rozmiarach, w tym również pudełka teleskopowe, idealne do transportu podłużnych przedmiotów, czy specjalne pudełka na obrazy. Bardzo oryginalną, a zarazem niezmiernie praktyczną propozycją są pudełka w kształcie szafy. Posiadają one specjalny drążek na wieszaki. Możemy umieścić w nich ubrania bez obaw o to, że się pogniotą. Tak duży wybór sprawia, że zakup kartonów do przeprowadzki staje się doprawdy przyjemnym zadaniem, a przygotowanie rzeczy do transportu jest wyjątkowo proste.

| 17.08.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie