/ PAP Lifestyle | 8.12.2014

Biegli przebrani za Mikołajów, by pomóc dzieciom

Biegli przebrani za Mikołajów, by pomóc dzieciom
[fot: Sikorka/CC BY-SA 3.0/wikimedia ]

Około pół tysiąca uczestników wzięło udział w I Biegu Mikołajkowym w Parku Śląskim w Chorzowie, który został zorganizowany w ostatnią sobotę. Wszyscy w czapkach, niektórzy nawet w kompletnych strojach św. Mikołaja. W ten sposób wsparli fundację Iskierka, która pomaga chorym dzieciom.

Pięciokilometrowa trasa, poprowadzona parkowymi alejami rozpoczynała się przy Restauracji Zielona Dolina. Na czele biegu stanął ultramaratończyk August Jakubik.

- Biegło się bardzo dobrze. Nawet padający deszcz nie zepsuł świetnej atmosfery - powiedziała pani Katarzyna po ukończeniu biegu. I Bieg Mikołajkowy był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji - jego uczestnicy zbierali pieniądze na rzecz fundacji Iskierka.

Prezes fundacji Jolanta Czernicka-Siwecka, która także uczestniczyła w biegu, powiedziała, że pieniądze zebrane podczas imprezy pozwolą spełnić podróżnicze marzenia podopiecznych. Wkrótce same wskażą, które części Polski chcą zobaczyć.

- Dzięki temu biegowi wyślemy kolejne dzieci wraz z bliskimi w różne części kraju. Będzie to dla nich okazja do wypoczynku i spędzenia czasu w rodzinnym gronie - powiedziała. Fundacja od czterech lat umożliwia chorym dzieciom wyjazdy w różne części kraju. W tym czasie udało się zorganizować ok. 40 takich wypadów - m.in. w Bieszczady, nad morze, do Malborka i Zakopanego.

Fundacja Iskierka działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Prowadzi subkonta podopiecznych wspierające rodziny w finansowaniu procesu leczenia oraz remontuje i doposaża dziecięce oddziały szpitalne. Pozostając w stałym kontakcie z lekarzami przedstawiciele Iskierki starając się na bieżąco reagować na potrzeby dziecięcych oddziałów szpitalnych finansując zakup leków. Fundacja ma obecnie pod opieką ok. 350 dzieci.

Czytaj w Platine.pl
Zdrowa i dla każdego? Fakty i mity na temat jogi
Zaletą jogi, co docenią szczególnie panie, jest to, że nie tylko pozwala spalić zbędne kilogramy, ale również wysmukla ciało.
Ten kraj to raj dla golfistów
Szacuje się, że aktualnie na terenie Portugalii działa ponad 80 pól golfowych.
Wyścigi wielbłądów zobaczysz także w Europie
Dosiadają ich nie tylko dżokeje, ale również specjalnie zaprojektowane... roboty. Są one małe i lekkie, sterowane zdalnie przez jeźdźców.

/ PAP Lifestyle | 8.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie