| 20.11.2015

Co się liczy w koncie dla młodych ludzi?

Co się liczy w koncie dla młodych ludzi?
[fot: ]

Młodzi ludzie współcześnie coraz wcześniej zaczynają interesować się ofertami banków. Związane jest to z obecnym wychowaniem młodych i stawianiem na samodzielność. Co powinno zawierać konto bankowe dla młodzieży?

Młodzież w wieku licealnym lub wczesno studenckim posiada już zazwyczaj konto osobiste w banku, w którym zazwyczaj posiadają konto i swoje oszczędności także rodzice. Wraz z osiągnięciem 18 lat młodzi ludzie często przejmują odpowiedzialność za swoje konto, zaczynają więc szukać produktów, które będą dostosowane do ich potrzeb, a nie ich rodziców.

Konto osobiste dla młodych – co ceni młodzież?

  • Darmowe wypłaty z bankomatów

To jeden z podstawowych warunków, jakich oczekują od swojego rachunku młodzi ludzie. Często korzystają z bankomatów, podróżują, nie chcą szukać konkretnego bankomatu, aby wypłacić gotówkę. Stawiają na szybkość, wygodę, a to gwarantuje tylko konto osobiste, które zapewnia darmowe bankomaty w całej Polsce (np. konto w Citi Handlowy). Dzięki temu zakupy podczas podróży na lokalnym targu z pamiątkami będą przyjemnością.

  • Darmowe przelewy online

Młodzi ludzie są pokoleniem wychowanym w nowoczesnej technice. Chcą żyć wygodnie, a to daje rozwój technologii i usług. Dla młodych zakupy w sklepach są stratą czasu, chyba, że mowa o modnym miejscu. Zakupy młodzież wykonuje online w Internecie. Tylko w ten sposób można dostać stare winylowe płyty, tzw. białe kruki i sprowadzić je z drugiego końca świata, kupić dawno niewydawaną książę, ciuch znanego projektanta po okazyjnej cenie itd. Za zakupy online najszybciej i najłatwiej płaci się także online. Młodzież obecnie nie może wyobrazić sobie straty czasu, jaką jest udanie się do oddziału banku lub na pocztę, by za coś zapłacić, skoro można to zrobić leżąc na łóżku w kilka minut. Jako, że przelewy online to bardzo często wykorzystywana usługa banku, oczywiście powinna być bezpłatna.

  • Konto bankowe z kartą, umożliwiającą płatności PayPass

Kolejna rzecz, która usprawnia życie jest możliwość płatności w sklepie kartą, która posiada funkcję PayPass, czyli zbliżeniowo. Za zakupy do kwoty 50 zł nie trzeba wpisywać PINU do karty, co przyspiesza proces płacenia – wystarczy zbliżyć kartę i już można odejść od kasy. Konto osobiste, które umożliwia otrzymanie takiej karty będzie tym, do którego chętniej zgłoszą się młodzi klienci.

Szybkość, sprawność i niskie opłaty

Młodzież zazwyczaj nie posiada wysokich wpływów na konto poza kieszonkowym od rodziców, wynagrodzeniem za prace sezonowe lub dorywcze. Dlatego poza nowoczesnością konta, ważne są dla takich klientów także wysokości opłat. Oczywiście im niższe, tym lepiej. Poza tym liczy się jakość obsługi i sprawne załatwianie spraw – rzetelnie działająca infolinia (w razie np. kłopotów z kartą), pracownicy klarownie wyjaśniający cechy produktów i usług itd.

| 20.11.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie