/ PAP Lifestyle | 12.01.2015

Crowdfunding to szansa dla pisarzy? Zbiórka na książkę łódzkich twórców

Crowdfunding, czyli finansowanie projektu przez społeczność internetową, coraz częściej budzi zainteresowanie artystów. Taką formę pozyskania pieniędzy zdecydowali się wykorzystać dwaj łódzcy twórcy, którzy przygotowali projekt poetycko-fotograficzny.

Fotografik Maciej Rawluk i poeta Bogusław Bujała przygotowali projekt będący połączeniem słowa i obrazu. Post(a) Romana jest książką artystyczną zawierającą poetyckie opowieści i fotografie zainspirowane podróżą twórców po mniej uczęszczanych szlakach i regionach Rumunii.

Bogusław Bujała podkreśla, że społecznościowe finansowanie to forma realizacji projektu artystycznego w bliskim kontakcie z odbiorcą.

- Zaczyna się od pytania skierowanego do czytelnika lub widza: czy nasz pomysł Ci się podoba? Czy chciałbyś wziąć w nim udział? Naszym zdaniem, jest to forma odpowiednia do czasów, w których dialog staje się podstawą twórczości - mówi poeta. Projekt artystów otrzymał rekomendację Narodowego Centrum Kultury, a informacje o nim można na portalu crowdfundingowym Wspieram Kulturę.

Bogusław Bujała to poeta związany z Łodzią, dwukrotnie był nominowany do Nagrody Silesiusa (2008 i 2013 r.) Jest autorem pięciu tomów poetyckich m.in. Nieodpowiedzialni i postronni, Sznurowadła i nożyczki, i Przemiany.

Fotograf Maciej Rawluk jest laureatem wielu konkursów m.in. Konkursu im. Strzemińskiego, Talente in Munich czy Glimmer Film Festival. Jest wykładowcą na Wydziale Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i współpracuje z większością najważniejszych tytułów prasowych w Polsce.

Czytaj w Platine.pl
Sprawdź, na którym miejscu jest twój bank
Sprawdziliśmy, gdzie właściciele rachunków mają najlepsze warunki.

/ PAP Lifestyle | 12.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie