(TS) | 28.10.2014

Dom Ala Capone na sprzedaż. Drogo?

Dom Ala Capone na sprzedaż. Drogo?
[fot: Chicago Daily News/public domain]

Przez osiem lat mieszkał tu Al Capone. Po przeprowadzce z Nowego Jorku do Chicago w 1923 roku słynny gangster zapłacił za nieruchomość przy Prairie Avenue 5,5 tysiąca dolarów. Obecna mieszkanka tego domu, 77-letnia Barbara Hogsette, chce zainkasować za niego 225 tysięcy dolarów. Nie stać jej już na utrzymywanie tak dużego mieszkania - pisze lokalny serwis DNA Info.

Hogsette jest emerytowaną nauczycielką jednej z chicagowskich szkół publicznych. Zajmuje jedynie parter mieszkania, który dzieli z 9-letnią suczką Petunią.

Kiedy kupowała dom w 1963 roku, nie wiedziała, że należał wcześniej do słynnego gangstera. Zapłaciła za niego 29,5 tysiąca dolarów. Hogsette próbowała pozbyć się nieruchomości już kilka lat temu. Życzyła sobie za nią aż 450 tysięcy dolarów. Nie było jednak chętnych.

Dziś cena jest dwukrotnie niższa. Dom nie jest w najlepszym stanie i - jeśli ktoś go kupi - będzie wymagał sporego wkładu finansowego. - Jeśli nikt go nie zechce, to w niedalekiej przyszłości czeka go rozbiórka. Zniknie wtedy fragment historii tego miasta - przyznała agentka nieruchomości Christine Moscinski cytowana przez DNA Info.

Czytaj w Platine.pl
Posiadłość Shaquille O'Neala pod młotek. Za ile?
Za jaką cenę można by kupić piękny dom o powierzchni 1300 mkw. znajdujący się na Florydzie? Nie uwierzysz.
Zamek w Szkocji tańszy niż parking w Londynie
Niewielką, czteropokojową rezydencję w miejscowości Kilmartin na północ od Lochgilphead można kupić za 375 tys. funtów.

(TS) | 28.10.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie