/ PAP Lifestyle | 28.11.2014

Tak się ubierz jesienią. Oto styl dżentelmena

Dżentelmen jesienią nie boi się ostrych wzorów
[fot: PAP/EPA]

W tym sezonie mężczyźni rozmiłowani w klasycznej elegancji sięgną po jodełkę i wyrazistą kratę. Warto też zaopatrzyć się w monki, czyli charakterystyczne skórzane buty z zapięciami na klamerki.

- Aktualnie bardzo modna jest jodełka. Pojawia się zarówno na tkaninach płaszczowych, jak i na tych marynarkowych. Zauważamy ją również w detalach, nawet na butach - twierdzi styliska i doradca wizerunkowy Tatiana Hrechorowicz.

Jodełka to splot przypominający układ igieł jodły. Tradycyjnie jest najpopularniejszym rodzajem wzoru na materiałach tweedowych, czyli z szorstkiej i grubej wełny.

Ekspertka zachęca też do noszenie ubrań w kratę. Każdy jej rodzaj będzie dobry - i ta drobna, neutralna, i ta wyrazista, kontrastowa. Oprócz tego na czasie są zgrzebne tkaniny, podobne do kocowych. Szyje się z nich przede wszystkim marynarki. Ponadto gorącym trendem są kamizelki. Mogą być elementem trzyczęściowego garnituru albo kontrastować z marynarką.

A jakie buty w sezonie jesienno-zimowym nosi dandys? Projektant Grzegorz Filipek przekonuje: Na półbutach i trzewikach odnajdziemy modne dwukolorowe połączenia, np. czerni i granatu. Pojawią się też zestawienia igrających fakturą materiałów, oparte na kontraście błysk-mat, jak łączenie błyszczącej skóry licowej z matowym nubukiem. Stonowaną kolorystykę przełamują akcenty w intensywnych odcieniach kobaltu, pomarańczy i czerwieni. Kolorowe sznurowania, przeszycia i podeszwy nadadzą butom wyrazistości.

Filipek zachęca też, by zaopatrzyć się w monki, czyli charakterystyczne skórzane buty z zapięciami na klamerki.

Czytaj w Platine.pl
Znany stylista: Polska ulica nie wygląda źle, tylko ubogo
Jedni nie przywiązują zbytniej wagi do tego, jak wyglądają. Drudzy podążając za najnowszymi trendami chcą wyglądać modnie.
Eleganckie buty były dla niej ważniejsze niż...
Aktorka Beata Tyszkiewicz oszczędzała, by w Paryżu kupić pantofle na festiwal filmowy.
Polska projektantka ubiera Włoszki i Japonki
Katarzyna Łęcka, tworząca we Florencji i w Londynie, opowiada, jak różnią się gusta kobiet z różnych krajów.

/ PAP Lifestyle | 28.11.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie