/ PAP Lifestyle | 10.12.2014

Elton John zebrał z tenisistami ponad milion dolarów. Na co?

Elton John zebrał z tenisistami ponad milion dolarów. Na co?
[fot: PAP/EPA]

Pieniądze zebrano podczas 22. edycji charytatywnego meczu tenisowego drużyn muzyka i byłej amerykańskiej zawodniczki Billie Jean King w Londynie. Zebrana kwota trafi do fundacji brytyjskiego muzyka, która pomaga chorym na AIDS.

W tegorocznej odsłonie przedsięwzięcia wzięło udział wielu znanych byłych i obecnych tenisistów. Londyńskiej publiczności zaprezentowali się m.in.

Szwajcarka Martina Hingis, Belgijka Kim Clijsters, Niemka Sabine Lisicki, Brytyjczycy Tim Henman i Heather Watson oraz Amerykanie John McEnroe i Andy Roddick. Tym razem lepsza okazała się ekipa King, wielkokrotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych - 22:16, co oznacza, że ogólny bilans jest remisowy (11:11).

Przy okazji tenisowego pojedynku zorganizowano też aukcję, podczas której zlicytowano m.in. ławeczkę, na której siedział podczas gry na fortepianie Elton John oraz bilety na US Open i Wimbledonu. Do tego ostatniego dołączono spotkanie z McEnroe.

Po raz drugi w historii tego przedsięwzięcia zebrano ponad milion dol. Łącznie - od początku istnienia imprezy - zgromadzono ponad 13 mln dolarów. Pieniądze za każdym razem przeznaczane były na pomoc osobom z AIDS i akcje edukacyjne związane z tą chorobą.

Czytaj w Platine.pl
Biegli przebrani za Mikołajów, by pomóc dzieciom
Na czele biegu stanął ultramaratończyk August Jakubik.
Sowa gotował razem z prawnikami dla...
Fundacja Między Niebem a Ziemią zaprosiła do współpracy ludzi ze środowiska prawniczego do gotowania ze znanymi szefami kuchni. Po akcji powstała książka, z której dochód wesprze podopiecznych fundacji.
Angelina Jolie uhonorowana przez Elżbietę II
W 2000 roku podobny tytuł odebrał szkocki aktor i od tego czasu przedstawiany jest jako Sir Sean Connery.

/ PAP Lifestyle | 10.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie