/ PAP Lifestyle | 4.04.2014

Ewa Błaszczyk "Kobietą Roku 2013"

Ewa Błaszczyk "Kobietą Roku 2013"
[fot: PAP/Marek Gorczyński ]

Ewa Błaszczyk jako jedyna w historii organizowanego przez miesięcznik Twój Styl plebiscytu zdobyła tytuł Kobiety Roku po raz drugi. Została doceniona między innymi za prowadzenie kliniki pomagającej dzieciom przebywającym w śpiączce.

Kobietą Roku aktorka została już w 2007 r. Czytelniczki magazynu postanowiły uhonorować ją tytułem po raz kolejny. Doceniły w ten sposób jej działalność społeczną. Błaszczyk to założycielka fundacji Akogo?, która pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, przebywającym w śpiączce. Dzięki jej staraniom wybudowano Klinikę Budzik przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

- Bardzo dziękuję za tę powtórną nagrodę. Również w imieniu całego zespołu fundacji, który jest obecny z nami. Na początku powstał program, później szpital, teraz trzeba zgromadzić jak najlepszą ekipę i niech to się dzieje. Budzik dzwoni. Wybudziliśmy do tej pory siedmiu małych ludzi. Myślę, że to jest coś - powiedziała Ewa Błaszczyk, odbierając Złoty Wawrzyn, nagrodę dla laureatki plebiscytu.

Autorka może czuć dużą satysfakcję, bo jak przyznała: Wiele osób kompletnie nie wierzyło w projekt Budzika. Wiem, że się z nas śmiano. Wiem, że mówiono "He, aktorki będą budzić dzieci".

W tym roku wśród nominowanych znalazły m.in. Ewa Ewart, Mela Koteluk, Małgorzata Szumowska, Bożena Walter, Iwona Guzowska i Agata Kulesza. Wskazały je laureatki plebiscytu z poprzednich lat oraz redakcja Twojego Stylu. Ich zdaniem te kobiety dokonały w minionym roku najwięcej.

Czytaj w Platine.pl
Zlicytowali książkę Pierwszej Damy za 10 tys. zł
W Pruszkowie po raz szósty zorganizowana została akcja charytatywna, na której zbierane były pieniądze na chore dzieci.
Filmowe pamiątki zlicytowane za prawie 20 tys. zł
Najwięcej, bo ponad dwa tysiące złotych, trzeba było zapłacić za zaproszenie na premierę najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego.
Książę Harry dotarł na biegun południowy
Akcja ma poprawić sytuację inwalidów wojennych.

/ PAP Lifestyle | 4.04.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie