/ PAP Lifestyle | 7.02.2014

Filmowe pamiątki zlicytowane za prawie 20 tys. zł

Filmowe pamiątki zlicytowane za prawie 20 tys. zł
[fot: PAP/Tomasz Gzell ]

Prawie 20 tys. zł, dzięki sprzedaży na aukcjach przedmiotów związanych z kinem, przekazali na konto Fundacji WOŚP filmowcy. Sprzedano m.in. zaproszenie na premierę Jacka Stronga - za ponad 2 tys. zł, i scenariusz Drogówki z notatkami M.Dorocińskiego - za ok. 500 zł.

Branża filmowa włączyła się w finał WOŚP w ramach specjalnej akcji, zorganizowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. - Filmowcy przekazali na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy cenne przedmioty ze znanych polskich filmów, zaproszenia na premiery i do zwiedzania miejsc związanych z filmem, książki oraz plakaty z autografami twórców, a także inne wartościowe pamiątki - przypomniała, podsumowując tegoroczną akcję, koordynująca ją Aleksandra Różdżyńska z PISF.

Przekazane przedmioty licytowano na aukcjach WOŚP: W sumie na 67 - w serwisie Allegro. Wszystkie wylicytowane sumy wpłacane były bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP, która w tym roku grała w celu zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Dzięki licytowaniu filmowych pamiątek udało się zebrać łącznie 19,663,03 zł - poinformowała Różdżyńska.

Zobacz zwiastun Jacka Stronga - zaproszenie na premierę zostało wylicytowane za ponad 2 tys. złotych:

Na aukcjach sprzedane zostały m.in.: rodzinne zaproszenie do podkrakowskiej wytwórni filmowej Alvernia Studios (sprzedane za 3,088 zł), zaproszenie na premierę thrillera Władysława Pasikowskiego Jack Strong (za 2,025 zł), leżak ze zdjęciem Romana Polańskiego (za 1,025 zł), skórzana kurtka, którą na planie filmu Andrzeja Jakimowskiego Imagine nosił grający głównego bohatera brytyjski aktor Edward Hogg (za 560 zł), bluza filmowego Magika z wyreżyserowanego przez Leszka Dawida Jesteś Bogiem (za 550 zł), leżak ze zdjęciem Jerzego Skolimowskiego (za 510 zł) oraz roboczy scenariusz Drogówki Wojciecha Smarzowskiego - z notatkami sporządzonymi przez aktora Marcina Dorocińskiego (za 502 zł).

Ponadto na aukcjach, z których dochód przekazany został Fundacji WOŚP, kupiono np.: plakat do filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei z podpisem Andrzeja Wajdy, plakat do filmu Jesteś Bogiem z imienną dedykacją od reżysera i aktorów, dres piłkarski Marcina Dorocińskiego, DVD z filmem Apartament - opatrzone autografem aktora Josha Hartnetta, DVD z filmem Imagine z autografem Andrzeja Jakimowskiego, biżuterię głównej bohaterki filmu Ida, akredytacje na Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty oraz na Krakowski Festiwal Filmowy.

Akcja zbiórki filmowych pamiątek na rzecz Fundacji WOŚP odbyła się po raz trzeci. - Przez trzy lata filmowcy przekazali w ten sposób na rzecz fundacji blisko 70 tys. zł - poinformowała Różdżyńska.

 

Czytaj w Platine.pl
W testamencie zapisała 100 tys. zł dla WOŚP
Nawet na łożu śmierci aktorka pamiętała o najbardziej potrzebujących.
Książę Harry dotarł na biegun południowy
Akcja ma poprawić sytuację inwalidów wojennych.
Twoja kawa pomoże bezdomnym
W Polsce akcja działa od niedawna, ale już budzi kontrowersje.

/ PAP Lifestyle | 7.02.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie