/ PAP Lifestyle | 16.09.2014

Gwiazdy biegnąc promują transplantację

Gwiazdy biegnąc promują transplantację
[fot: East News]

W najbliższą niedzielę w Łazienkach Królewskich ruszy Bieg po nowe życie. Ambasadorem akcji promującą transplantację jest Przemysław Saleta.

- Tak naprawdę byłem jednym z pomysłodawców i współorganizatorem pierwszych imprez. Teraz znacznie więcej czasu na organizację poświęca Arkadiusz Pilarz (dyrektor Biegu po nowe życie - przyp. red.), a ja skupiam się na "ambasadorowaniu". Akurat jestem takim przykładem, że świadomość społeczna w tym temacie jest bardzo potrzebna - powiedział Przemysław Saleta, który oddał nerkę swojej córce.

Na poniedziałkową konferencję dotarł również zwycięzca biegu na nartach w poprzedniej edycji akcji w Wiśle, aktor Rafał Zawierucha. - Przy poprzedniej edycji w Wiśle, rozmawiałem z organizatorem Arkiem po kolacji. Wtedy doszliśmy do wniosku, że ciekawie by było, gdyby więcej osób się w to zaangażowało - gdybyśmy dotarli do gwiazd i mediów. Ponieważ jestem aktorem w 'Teatrze Współczesnym', to moje pierwsze kroki postawiłem właśnie tam i spytałem kolegów - na przykład Borysa Szyca - którzy bez problemu wyrazili chęć udziału. Stałem się ambasadorem akcji na takiej zasadzie, że wsparłem całą inicjatywę swoim czasem i sercem, z czego się bardzo cieszę - opowiedział Zawierucha.

Bieg po nowe życie odbędzie się już w niedzielę 21 września w Łazienkach Królewskich. Na starcie zobaczyć będzie można m.in.: Agnieszkę Więdłochę, Borysa Szyca, Joannę Moro, Barbarę Kurdej-Szatan, Agnieszką Rylik, Macieja Musiała, Annę Popek, Weronikę Książkiewicz, Piotr Polka, Katarzynę Pakosińską, Tomasza Zubilewicza, Piotra Cyrwusa, Urszulę Dudziak, Omenę Mensah, Klaudię Carlos, Łukasza Kruczka i wielu innych.

Czytaj w Platine.pl
Gwiazdy proszą o wsparcie dla psów i kotów
Aby włączyć się do akcji wystarczy zakupić karmę oznaczoną logo Kupując - pomagasz.
Chcesz przejechać się autem z Małyszem? Dowiedz się, jak to zrobić
Polski skoczek i rajdowiec zdecydował się w szczególny sposób wesprzeć akcję charytatywną.
Zlicytowali książkę Pierwszej Damy za 10 tys. zł
W Pruszkowie po raz szósty zorganizowana została akcja charytatywna, na której zbierane były pieniądze na chore dzieci.

/ PAP Lifestyle | 16.09.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie