/ PAP Lifestyle | 10.12.2014

Hotele w tym kraju to światowa elita

Hotele w tym kraju to światowa elita
[fot: Carlos Luis M C da Cruz/Public Domain]

Tegoroczny werdykt jury konkursu World Travel Awards potwierdza, że rośnie jakość oferty portugalskiej turystyki. Kilka hoteli zlokalizowanych w tym kraju uznawanych zostało za światową elitę.

W kategorii Najlepszy luksusowy hotel świata, bezkonkurencyjny okazał się kompleks hotelowy Conrad Alvarve z Quinta do Lago, w Algarve. Wśród właścicieli tej pięciogwiazdkowej placówki jest amerykańska rodzina Hiltonów, miliarderów z branży turystycznej oraz portugalski trener Jose Mourinho.

Również w turystycznym regionie Algarve znajduje się najlepsza hotelowa restauracja świata. W tym roku wyróżnienie to przypadło placówce działającej w hotelu Vila Joya w Albufeirze. Jej kuchnią kieruje austriacki kucharz-celebryta Dieter Koschina.

Konkurs World Travel Awards to nie jedyny międzynarodowy ranking i źródło informacji o wysokiej, jakości ofercie hotelarskiej na południowo-zachodnim krańcu Europy. Pod koniec listopada br. rozdzielone zostały bowiem nagrody European Hospitality Awards, a za najbardziej ekologiczny hotel uznano Inspira Santa Marta w Lizbonie.

Nicolas Roucos, dyrektor generalny wyróżnionego hotelu, przypomniał, że stołeczna placówka już przed rokiem uznana została za najbardziej przyjazny środowisku naturalnemu obiekt w Portugalii.

- Kapituła konkursu dostrzegła niski poziom wody i energii stosowanej do funkcjonowania naszej placówki. Redukcja ta nastąpiła nawet w naszej sekcji gastronomicznej. Dodatkowo zauważono bardzo niskie zużycie papieru w Inspira Santa Marta - wyjaśnił Roucos.

Dobiegający końca rok miło będzie wspominany także w innym portugalskim hotelu - Vidago Palace, który według jury międzynarodowego konkursu Prestigious Star Awards 2014 jest najlepszym miejscem na świecie do organizacji przyjęcia ślubnego.

Jak wyjaśniła Ana Furtado z Vidago Palace Hotel, portugalski obiekt, od lat zwracał uwagę wymagających klientów z całego świata. Przyznała ona, że jego zaletą jest bogactwo oferty - poza czterema restauracjami i barami, spa, polem golfowym oraz gigantycznym parkiem, w pobliżu hotelu znajdują się też źródła termalne.

- Już przed trzema laty kapituła międzynarodowego konkursu na Najlepszy Luksusowy Hotel na świecie uznała nas za czołową placówkę. Także wtedy jury argumentowało swoją decyzję bogatą historią naszego obiektu oraz możliwościami zaadaptowania go do iście bajkowej scenerii - powiedziała Furtado.

Tegoroczne laury dla portugalskiej turystyki miały też polski akcent. Mieszkający w Portugalii Andre Jordan odebrał w listopadzie prestiżową nagrodę branży turystycznej World Travel Leaders 2014 w dowód uznania za wkład w rozwój turystycznego regionu Algarve. Przedsiębiorca urodzony w Polsce jest autorem kilku luksusowych kurortów hotelowo-rekreacyjnych w Portugalii.

Czytaj w Platine.pl
Galeria Zachęta przyjmuje zwiedzających, gdy inni mają zamknięte
Taki dzień jest organizowany od 2011 roku, kiedy to zrodził się projekt Otwarta Zachęta.
Niezwykły festiwal świateł w Amsterdamie
Na gigantyczną wystawę składają się rzeźby i instalacje artystów z całego świata.
Gratka dla kolekcjonerów. NBP wyemituje monety z Ciechowskim
10-złotowe monety zostaną wydane w dwóch wersjach - okrągłej i kwadratowej, nawiązującej do okładki płyty muzyka.

 

/ PAP Lifestyle | 10.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie