| 10.10.2016

Imprezowy look. Modne bluzki damskie w roli głównej

Imprezowy look. Modne bluzki damskie w roli głównej
[fot: ]

W tygodniu większość z nas bywa bardzo zajęta. Ciągle się gdzieś spieszymy, siedzimy do późna w pracy, gonią nas terminy, telefony się urywają... Koszmar. Nic dziwnego, że wspólnym przeżyciem pokoleniowym naszej generacji jest desperackie czekanie na weekend. A kiedy już nadejdzie, lubimy hucznie go świętować. Polacy i Polki coraz częściej odwiedzają kluby muzyczne i dyskoteki, szukając tam relaksu i rozładowując na parkiecie emocje z całego tygodnia.Częścią tego rytuału, zarówno dla pań, jak i dla panów, jest obmyślanie idealnego stroju na piątkową czy sobotnią imprezę.

W tym artykule skupimy się na kobietach – w czym najczęściej pojawiamy się w klubach?

 

Top, dżinsy, legginsy – siła prostoty

Obserwacje stałych bywalczyń klubów i dyskotek każą przypuszczać, że – ogólnie rzecz biorąc – najchętniej wybieranym przez panie zestawem są proste bluzki damskie z wąskimi dżinsami albo legginsami, najczęściej czarnymi. Spełnia się tu znana od dawien dawna minimalistyczna zasada „less is more” - więcej znaczy mniej. Jakie fasony bluzek panie wybierają najchętniej? Zacznijmy przewrotnie, od końca. W klubach próżno szukać np. bluzek z nadrukiem – wydaje się, że większość kobiet nie uważa ich za odpowiednie na imprezy.

Na parkietach i przy barze można dostrzec za to wiele trendów znanych też z bluzek wizytowych. W pewnym sensie można uznać, że impreza klubowa to specjalna okazja... Dlatego też żaboty czy baskinki nie powinny nikogo dziwić. Jeśli zastanawiacie się, czy są odpowiednie na szaloną noc w rytmie muzyki z przyjaciółmi, odpowiedź brzmi – jak najbardziej!

 

Uwodzicielki z klasą

Niezmiennie modne w klubach są bluzki damskie z elementami ażurowymi, koronkami, fragmentami prześwitującymi itp. Są bardzo zmysłowe i seksowne. Świadczą też o dużej odwadze i są świadectwem tego, że doskonale czujemy się w swojej skórze. Te, po które Polki sięgają najczęściej, są czarne. Czasami pozwalają sobie na odrobinę szaleństwa i pod tę czarną, prześwitującą bluzką wkładają kolorową (przede wszystkim – czerwoną) bieliznę. To rozpala męską wyobraźnię do czerwoności... Podobnie zresztą działa satyna. Satynowe bluzki – może przez skojarzenie z kusymi nocnymi koszulkami? - są uważane za niezwykle seksowne. Tu można sobie pozwolić na większe szaleństwo, jeśli chodzi o kolory – proponujemy np. głęboki granat czy ciemną zieleń.

 

Na wysoki połysk

Innym nieśmiertelnym trendem, który wprowadziły do klubów lata 80. i który od tamtej pory co kilka lat powraca, są wszelkie elementy błyszczące. Ćwieki, cekiny, brokat – wszystko, co lśni w blasku dyskotekowych świateł będzie pasowało idealnie. Z błyskotkami, szczególnie z cekinami, trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzić – można bowiem osiągnąć zupełnie niepożądany efekt rybiej łuski czy choinkowej bombki, a tego przecież nie chcemy. Najlepiej wyglądają z połyskującymi dodatkami proste, czarne bluzki. Z innymi kolorami lepiej być ostrożną i dobrze się zastanowić.

Udanej zabawy!

| 10.10.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie