. | 29.12.2016

Jak urządzić domek w górach?

Jak urządzić domek w górach?
[fot: iStock - luckyraccoon]

Domek w górach to marzenie wielu ludzi. Powinien być urządzony ze smakiem i elegancją, lecz przede wszystkim być przytulny i zapewnić nam ciepło podczas długich, zimowych wieczorów. W jego aranżacji liczy się zarówno styl wnętrz i wyposażenie, jak i izolacja termiczna. Należy wziąć to pod uwagę przed wyborem drzwi, których montaż może nam ułatwić ościeżnica regulowana. Podpowiadamy, jak urządzić przytulny domek w górach.

Drzwi i ościeżnica regulowana

  • Ościeżnica regulowana ułatwi montaż każdych drzwi, niezależnie od grubości ścian. Unikniemy dzięki niej ryzyka dodatkowych kosztów.
  • Drzwi powinny być stabilne, wygodne w użytkowaniu i dobrej jakości. Mają też zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo, stanowić izolację termiczną oraz dźwiękową, dlatego należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane. Stanowią również element wystroju, więc muszą komponować się ze stylem, w jakim urządzony jest nasz domek.

Praktyczne rozwiązania

Domek w górach powinien być przystosowany do niskich temperatur panujących na zewnątrz, gwarantując ciepło jego mieszkańcom.

  • Kominek to nie tylko sposób na skuteczne ogrzanie, lecz także stylowy element wystroju. Możemy się przy nim oddać ulubionej lekturze przy kubku gorącej czekolady.
  • Pamiętajmy o odpowiednim wyposażeniu. Domek ma nie tylko ładnie wyglądać, lecz przede wszystkim ma być praktyczny i funkcjonalny. Spędzając w nim czas, będziemy potrzebować dostępu do kuchni, która powinna być w pełni wyposażona.
  • Jeśli mamy taką możliwość, zainwestujmy w wannę. Nie ma nic przyjemniejszego, niż gorąca kąpiel po długim spacerze w górach. Warto zaprojektować łazienkę tak, aby cieszyć się widokiem z okna podczas kąpieli.
  • Zanim zdecydujemy się na spędzenie w nim urlopu, zyskajmy pewność, że będziemy mieli dostęp do prądu, gazu i ciepłej wody.
  • Jeżeli chcemy zapewnić sobie maksymalny komfort i odrobinę luksusu, możemy zamontować ogrzewane podłogi.

Przytulne i komfortowe wnętrze

W wystroju wnętrza warto postawić na ponadczasowe drewno. Stanowi nie tylko stylowe wykończenie, lecz sprawi też, że nasz domek będzie się wydawał bardziej przytulny, ciepły i kameralny. Modne w ostatnim sezonie jest drewno bez obróbki. Zamiast stolika do kawy lub krzeseł, możemy wykorzystać pocięte drewniane pale.

Zatroszczmy się o odpowiednie oświetlenie, co ułatwią duże okna lub drzwi balkonowe. Pozwolą nam cieszyć się pięknym widokiem podczas śniadania lub porannej kawy. Zadbajmy o dodatki. Koce, poduszki, świeczniki, dywany i narzuty mogą stworzyć niepowtarzalny klimat.

Domek w górach powinien być praktyczny, elegancki, a przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Tylko wtedy będziemy w pełni się nim cieszyć podczas wymarzonego urlopu.

. | 29.12.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie