| 3.10.2016

Kalendarz tygodniowy, pomoc w porządkowaniu codzienności

Termin spotkania, termin przygotowania wysyłki, przypomnienie o napisaniu maila, kolejne o ważnym telefonie, który trzeba za jakiś czas wykonać – zna to każdy, kto pracuje w jakimkolwiek biurze. Cała masa drobnych obowiązków, jedne na wczoraj, inne na za tydzień i nie sposób wszystkiego spamiętać tak, aby mieć w głowie jasno zaprogramowane, co kiedy należy zrobić.

Takie próby zawsze kończą się jakimś opóźnieniem, coś się zapomni, co innego zrobi nie w tej kolejności, jak należy, a jedyny pewnik wówczas, to skok ciśnienia i nerwowe przypominanie sobie, czy jedna niedopilnowana czynność nie poruszyła lawiny kolejnych. Nie ma na to idealnego rozwiązania, ale zawsze trzeba sobie pomagać na tyle, jak bardzo jesteśmy w stanie. A z pewnością tego typu pomocą będzie służył kalendarz tygodniowy.

Wyznacznik profesjonalizmu

Przy organizowaniu pracy jest to chyba pierwsza rzecz, w jaką warto zainwestować. Tym samym inwestuje się w siebie, własną efektywność pracy, a za tym idzie także samopoczucie. Najważniejszy jest czas i to jak go zorganizujemy, dlatego wszyscy, którzy dążą do perfekcyjnego zarządzania nim i cenią sobie uporządkowanie obowiązków każdego dnia, chętnie skorzystają z „usług” kalendarza, który będzie stał przed nimi na biurku i przypominał o tym, co czeka w kolejce do zrobienia.

Jeśli można doszukiwać się dalszych zalet takiego gadżetu, to z pewnością jest nią prezencja siebie, pokazanie, że profesjonalnie podchodzi się do obowiązków, dba o zachowanie właściwego harmonogramu kolejnych zajęć. Rzecz jasna i bez tego dodatku również dbamy o właściwe wykonywanie obowiązków, jednak nie ma co się oszukiwać, dobre chęci to jedno, a chaos wywołany nadmiarem zajęć i tak zrobi swoje. Warto też mieć na uwadze, że przedmiot ten może mieć zastosowanie nie tylko w pracy, wszak codzienne obowiązki domowe stanowią nieraz jeszcze większe wyzwanie!

Jaka forma jest idealna?

Jeżeli już decydujemy się zainwestować w kalendarz tygodniowy, warto wybrać taki, który będzie miał formę odpowiednią dla naszego miejsca pracy – powierzchni, jaką możemy na niego przeznaczyć i estetyki, która wbrew pozorom także ma znaczenie. Niezależnie od tego, czy będzie stał na biurku, leżał na nim, czy też wisiał na ścianie – istotne jest przede wszystkim, aby był czytelny i umożliwiał łatwe zorientowanie się we wszystkich zawartych tam oznaczeniach. Co ważne, powinien też mieć miejsce na notatki, wszak do tego przede wszystkim ma służyć, aby przypominać nam o zaplanowanych na kolejne dni obowiązkach. Sama estetyka natomiast powinna być już bardziej uzależniona od indywidualnych preferencji użytkownika. Każdy ma inne upodobania i na każdego inaczej oddziaływają pewne kompozycje. Jednym krajobraz z zachodem słońca zdobiący taki kalendarz doda pozytywnego impulsu, innym wyda się kiczowaty i z czasem po prostu nie będą mogli już na niego patrzeć. Dlatego, jeżeli mammy być jedynymi użytkownikami, warto postarać się o taki, który maksymalnie zwiększy naszą wydajność pracy pod każdym na każdej możliwej płaszczyźnie.

| 3.10.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie