Rozmawiał Marek Klapa / PAP Lifestyle | 25.07.2014

Karol Bielecki otwiera restaurację

Karol Bielecki otwiera restaurację
[fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER]

Wielokrotny reprezentant kraju w piłce ręcznej i zawodnik zespołu mistrzów Polski - Vive Targi Kielce otworzył w stolicy Gór Świętokrzyskich własną restaurację. - Będę w niej jadał i będzie można mnie tu spotkać - zachęca.

Własna restauracja to spełnienie pozasportowego marzenia?

Karol Bielecki: Zdecydowanie tak. Rodziło się we mnie przez te wszystkie lata, gdy jeździłem po świecie. Widziałem mnóstwo świetnych miejsc, gdzie można zjeść smacznie i ciepło i coś takiego chciałem stworzyć właśnie u siebie, w Kielcach. Postawiłem na dobrą kuchnię, której na pewno nie mogę się wstydzić. Chodzi o uczciwe gotowanie z produktów regionalnych i serwowanie rzeczy dobrej jakości. Na przykład warzywa są spod Łagowa, a rewelacyjna wołowina spod Bodzentyna.

To chyba również okazja do tego, by spędzić trochę czasu z najbliższymi. To typowo rodzinny biznes.

O tak. Są tu dwie moje siostry, są przyjaciele. Szefem kuchni został mój dobry kolega, Paweł Ryckiewicz z Wrocławia, który zdecydował się do nas przyjść. Bardzo się z tego cieszę, poszedł za mną w ciemno, jest moim oddanym kibicem. Czy grałem lepiej czy gorzej, zawsze mnie wspierał. W kuchni jest zawodowcem, pracował w najlepszych hotelach i restauracjach. To widać.

A sam potrafisz gotować?

Gdy mieszkałem w Niemczech, gotowałem sam i muszę przyznać, że całkiem nieźle to wychodziło. Ale tu w restauracji pełne pole manewru pozostawiłem szefowi kuchni.

Kibice, którzy przyjdą do restauracji, mają szansę ciebie tutaj spotkać?

Teraz jestem codziennie. Pewnie za wyjątkiem wyjazdów już tak zostanie. Poza tym będę tutaj jadał, tak więc w porze obiadowej czy kolacji, będzie można mnie spotkać.

Czy chciałbyś, żeby Twoja restauracja stała się punktem spotkań sportowych Kielc? Koledzy z drużyny się pojawiają?

Zapraszam często chłopaków, na kolację, na kawę. Myślę, że Solna 12 jest na tyle przytulna i fajna, że z chęcią będą tutaj przychodzić, aby chociażby odpocząć po meczu lub treningu.

Czytaj w Platine.pl
Artyści z kilkunastu krajów świata w jednym miejscu
Ponad sto spektakli i widowisk cyrkowych, w większości ulicznych, obejmuje program piątej edycji festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów
Polscy projektanci mody na prestiżowym pokazie w Rzymie
Pokaz sześciu Polaków zamknął kalendarz jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie mody - Alta Moda Roma.
Kolczyki marki Społem. Zobacz, ile są warte
Magdalena Ziółkowska z odpadów lub przedmiotów codziennego użytku potrafi stworzyć prawdziwe cuda.

Rozmawiał Marek Klapa / PAP Lifestyle | 25.07.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie