/ PAP Lifestyle | 27.02.2014

Kora Jackowska wystawiła na aukcję... Madonnę

Kora Jackowska wystawiła na aukcję... Madonnę
[fot: Dyjuk/Reporter]

Gwiazda rocka Kora przekazała na internetową aukcję charytatywną pomalowaną przez siebie gipsową figurkę Madonny. - Nie ma takiej drugiej na całym świecie; artystka nadała jej unikalny wygląd i barwy - czytamy w opisie przedmiotu.

Przygoda Kory z Madonnami rozpoczęła się przed dwudziestu laty, w okresie powstawania Róży, jednej z najważniejszych płyt w dorobku Maanamu. Zainspirowana pobytem w Meksyku i tamtejszą kulturą sakralną wokalistka swój wolny od nagrań czas zaczęła poświęcać działalności madonnowej - jak sama nazwała swą nietuzinkową pasję.

- Maluję im kolorowe szaty, koloruję twarze, robię makijaż - opisuje w książce A planety szaleją wokalistka. - Moje Madonny dedykuję różnym kulturom - islamskiej, hinduskiej, chińskiej - wymienia.

Figurka, którą Kora wystawiła na aukcji utrzymana jest w tonacji niebiesko-żółtej. - To ładny przedmiot, przyjemny dla oka, w którego powstanie Kora włożyła dużo serca - przekonuje mąż gwiazdy, Kamil Sipowicz. Matki Boskie są piękne, podobają się ludziom bez względu na ich przekonania religijne - mówi.


PrntScreen z Allegro

Madonnę, którą wystawiono w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro Kora zadedykowała mieszkańcom Ukrainy. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na rzecz poszkodowanych w zamieszkach na Majdanie. Licytacja potrwa do 4 marca.

Kora (właśc. Olga Aleksandra Jackowska-Sipowicz z domu Ostrowska, ur. 8 czerwca 1951 w Krakowie) należy do grona najbardziej wyrazistych postaci krajowej sceny rockowej. Jej drapieżny wizerunek i poetyckie teksty w znacznej mierze przyczyniły się do sukcesu zespołu Maanam, którego była wokalistką od 1979 do 2008 roku.

Pierwszą płytą długogrającą w solowej dyskografii Kory była Ja pana w podróż zabiorę z 1993 roku z eksperymentalnymi interpretacjami piosenek Kabaretu Starszych Panów. W 2003 roku wokalistka wydała krążek Kora Ola! Ola!, zawierający standardy polskiej muzyki w opracowaniu latynoskim. Kora ma także na koncie płytę z zespołem Pudelsi, zatytułowaną Bella Pupa.

Korę oglądać można od trzech lat w telewizji w roli jurorki w programie, wyłaniającym nowe talenty: Must Be The Music. Tylko muzyka. Najnowsza edycja startuje w niedzielę.

W 2011 roku Kora została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej i znaczące osiągnięcia w twórczości artystycznej.

Czytaj w Platine.pl
W osadzie górników mieszka 50 miliarderów
Swoją posiadłość ma tu między innymi Roman Abramowicz. Kosztowała go 36 milionów dolarów.
Lista miliarderów się powiększy?
Obecny majątek diwy muzyki pop szacuje się na 500 mln dolarów, ale jak twierdzą ekonomiści pracujący dla magazynu, stan jej konta rośnie obecnie w najszybszym tempie.
To ona została twarzą kolekcji Madonny
Na oficjalnym profilu marki na Facebooku również pojawił się komunikat, potwierdzający angaż Ory, jako nowej materialnej dziewczyny.

/ PAP Lifestyle | 27.02.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie