/ PAP Lifestyle | 10.10.2014

Ślub twoich marzeń. Zobacz najnowsze trendy

Krótka sukienka i lista prezentów. Zobacz ślubne trendy
[fot: llhedgehoglliStockphoto]

Krótka sukienka i lista prezentów. Zobacz ślubne trendy

fot: llhedgehoglliStockphoto

Czy chodzi o wybór sukni, menu, czy sposób zabawy, są zarówno zwolennicy klasyki, jak i bardziej odważne pary. Rośnie liczba przyjęć w ogrodzie, coraz bardziej popularne stają się śluby tematyczne. O trendach weselnych opowiada Marta Koszarek, redaktor naczelna magazynu Wedding.

Co będzie modne w najbliższym sezonie ślubnym?

Marta Koszarek: Takim trendem, który obowiązuje właściwie już od kilku sezonów, są śluby tematyczne, czyli organizowane pod jednym wspólnym tematem - na przykład marynistycznym czy związanym z podróżami. Bardzo często są to elementy, które nierozerwalnie kojarzą się z historią danej pary młodej. Jeśli mają jedno ulubione wspólne miejsce, do którego lubią jeździć, np. do Hiszpanii, to robią ślub w stylu hiszpańskim.

Myślę, że to trend, który tak szybko nie odejdzie do lamusa. Po pierwsze, dlatego, że takie śluby naprawdę pięknie wyglądają. Po drugie - jest to też super sposób na to, żeby uczynić to wydarzenie bardzo indywidualnym.

Modne kreacje?

Trendem, który ostatnio zaobserwowałam w modzie ślubnej, jest styl boho-hippi, czyli bardzo romantyczne i zwiewne sukienki ślubne. Zauważyłam, że panny młode bardzo często, szczególnie w tych miesiącach letnich, wybierają też krótkie sukienki i pokazują nogi. Dziewczynom super się w nich tańczy, bardzo dobrze się w nich czują.

Jak zmienia się moda ślubna?

Ona się rozwija i zatacza coraz szersze kręgi m.in. za sprawą popularnych firm odzieżowych. Bardzo często marki niekojarzące się do tej pory z trendami ślubnymi, dołączają do naszego już bardzo dużego grona. Współczesne dziewczyny tego poszukują.

Myślę, że to ma dużo wspólnego ze zdobyczami techniki. Wszyscy teraz korzystamy z Pinteresta czy Instagrama. Tam poszukujemy inspiracji i znajdujemy perełki.

A jak wygląda sprawa, jeśli chodzi o biżuterię?

O biżuterii się niestety zapomina, a to jest bardzo istotny element stylizacji ślubnej. Ciekawe jest dobieranie kolorowej biżuterii do sukni ślubnych. To też zależy od osobowości panny młodej.

Są takie, które upodobały sobie klasykę i pięknie w niej wyglądają. Dla nich podyktowane są klasyczne rozwiązania, czyli srebro i złoto. Natomiast bardzo często panny młode wybierają odważną - kolorową i bardzo dużą biżuterię.

Co serwujemy w ślubnym menu?

Tak, jak w przypadku biżuterii, są zwolennicy klasyki, czyli rosołu i schabowego. Nasza tradycyjna polska kuchnia wciąż świetnie sobie radzi. Natomiast ma to też związek ze ślubami tematycznymi, bo jak ktoś urządza wesele tematyczne, to menu też jest tematyczne. Jeśli to jest ślub marynistyczny, to bardzo często będzie to menu rybne i owoce morza. Jeśli tematem jest dany kraj czy dany region, to też jest to ta kuchnia regionalna. W tej chwili nie ma jednolitej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od inwencji i wyobraźni państwa młodych.

Jakie prezenty daje się młodej parze?

Przy tym temacie warto wspomnieć o wspaniałym rozwiązaniu, jakim jest lista prezentów. W Polsce ciągle jeszcze to raczkuje, ale namawiam do tego. Moje doświadczenie pokazuje, że to wygodne nie tylko dla pary młodej, ale i dla gości. Bo wszyscy zastanawiają się, co kupić. Po co się zastanawiać, jeśli mamy konkretną listę. Co się znajdzie na takiej liście, to już zależy tylko od wyobraźni i potrzeb pary młodej. Np. sprzęt AGD, czy rzeczy potrzebne do łazienki.

Młode pary bardzo często kupują pierwsze mieszkania i wtedy są to sprzęty, które przydadzą się w mieszkaniu. Ale mogą to też być wycieczki, wizyty w Spa, loty balonem, skoki na spadochronie. Jest duże pole do popisu.

Jak się teraz bawią młodzi na weselu?

I tu znowu historia się powtarza. Są zwolennicy klasyki, czyli tradycyjnego wesela i całonocnej zabawy z zespołem i oczepinami. To też można świetnie zaaranżować. Co jest modne ostatnio? Przyjęcia ogrodowe! Coraz łatwiej jest w Polsce wziąć ślub poza urzędem stanu cywilnego. Konsultanci ślubni bardzo walczą o to, żeby takie możliwości były i żeby można było spełnić swoje marzenie np. o ślubie na plaży.

Do tego przeróżne rozwiązania od zwykłych kolacji dla rodziny aż do oddzielnych imprez, czyli obiadu dla rodziny i imprezy w klubie dla znajomych. Często dzieje się to w jeden weekend, ale zdarza się, że jest to rozłożone w czasie np. tydzień po tygodniu. I jak to mówią sky is the limit, czyli tylko wyobraźnia może nas ograniczyć.

Których par jest więcej: tradycjonalistów czy tych odważnych?

Coraz więcej jest tych odważnych. Na pewno ma to związek z tym, że ludzie bardzo dużo podróżują. Obserwują, jak to się robi gdzie indziej. Mają marzenia i nie boją się ich spełniać. Dlatego liczba osób, które nowocześnie podchodzą do tematu, ciągle wzrasta.

Czytaj w Platine.pl
Nowa moda - śluby na plaży. Ile kosztują?
Ceremonie na piasku robią furorę we Włoszech.
Polscy mistrzowie w układaniu kwiatów
Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan znani są z tworzenia sukni z żywych roślin.
Bukiet ślubny tylko z polnych kwiatów
Poznaj florystyczne trendy w tegorocznym sezonie.
PAP

/ PAP Lifestyle | 10.10.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie