/ PAP Lifestyle | 11.12.2014

Krzewy tej herbaty hoduje się tylko w Japonii

Gyokuro to pochodząca z Japonii zielona herbata. - Jeżeli nie chcemy być za bardzo zdrowi, to nie pijmy jej za dużo - radzą jej fascynaci.

- Krzewy herbaty Gyokuro rosną w cieniu, dzięki czemu mają więcej właściwości zdrowotnych. W niesprzyjających warunkach trudniej jest rosnąć takim liściom, a więc muszą być silniejsze. Jak większość najlepszych zielonych herbat, pochodzi z Japonii. Co ciekawe nie wolno wywozić jej stamtąd w postaci sadzonek, bo to by było przestępstwo. Można wywozić jedynie ususzone liście - mówi przedstawiciel producenta sprowadzającego herbatę do Polski Krystian Gunia.

- Woda używana do jej przygotowywania powinna być wydobyta z odpowiedniej głębokości. Należy parzyć ją w temperaturze 80 st. C przez trzy minuty. Później trzeba ją ostudzić, żeby wydobyć jak najwięcej właściwości. Co ciekawe, badania naukowe potwierdziły jej właściwości zdrowotne - dodaje Gunia.

- Ona trochę różni się w smaku od zwykłej zielonej herbaty - ta ma mniej charakterystycznej goryczki, ponieważ rośliny hodowane są właśnie w cieniu. Widać to też po kolorze zaparzonej herbaty, bo ona nie jest taka jasna. Poza tym nie parzy się jej z proszku, tylko z całych liści. Ponadto gotowy napój można ponownie podgrzewać do 80 st., przy czym nie traci swoich właściwości - kwituje przedstawicielka producenta herbaty Maja Mirkowska.

Czytaj więcej w Platine.pl
Tu jesień wygląda najpiękniej
W tym kraju tradycją stało się odwiedzanie miejsc, które słyną z czerwieniących się klonów.
W tym kraju żyje najwięcej stulatków
W liczącej 127 mln ludzi Japonii żyje blisko 59 tys. osób, które mają co najmniej 100 lat.
Dżinsy potargane przez duże koty są w modzie
Zwierzęce zęby i pazury okazały się lepsze od nożyczek prawdziwych kreatorów.

/ PAP Lifestyle | 11.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie