/ PAP Lifestyle | 5.09.2014

Książę Harry dostanie spadek po matce

Książę Harry dostanie spadek po Dianie. Na 30. urodziny
[fot: PAP/EPA]

Czwarty w sukcesji do tronu, młodszy brat księcia Williama, książę Harry z okazji 30. urodzin przypadających 15 września otrzyma swoją część spadku po matce księżnej Walii Dianie. Wartość spadku to co najmniej 10 mln funtów.

Księżna Diana, która zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 r., na krótko przed śmiercią zapisała obu synom majątek z zastrzeżeniem, że nie mogą wejść w jego posiadanie przed ukończeniem 25. roku życia.

Wykonawcy jej testamentu wydłużyli następnie ten okres do 30. roku życia. Książę William otrzymał swoje 10 mln w 2012 roku.

Książę Harry, który niedawno rozstał się z czynną służbą w lotnictwie utrzymuje się z kapitańskiej pensji RAF-u w wysokości około 39 tys. funtów rocznie. Zmarła w 2002 r. prababka Królowa Matka zapisała mu 2 mln funtów.

Obaj bracia William i Harry już teraz mogą dysponować biżuterią po matce, ale pod warunkiem, że obsypią nią swoje przyszłe żony.

 

Oprócz gotówki i biżuterii w skład masy spadkowej po księżnej Dianie wchodziły m. in. akcje spółek giełdowych, garderoba (w tym słynna suknia ślubna, którą Lady Diana Spencer miała na sobie w lipcu 1981 r. podczas uroczystości ślubnej z księciem Karolem w katedrze św. Pawła), meble i inne kosztowności.

 

Diana pochodzi z jednego z najstarszych arystokratycznych rodów angielskich - Spencerów. Po rozwodzie z księciem Walii zachowała królewski tytuł, co oznaczało, że nazwisko mogła poprzedzać inicjałami HRH oraz 17 mln funtów od byłego męża tytułem uregulowania roszczeń.

Książę Harry nie zdradził, co zamierza zrobić z milionami po matce, którymi będzie mógł dysponować już wkrótce. Niewykluczone, że nie zrobi z nimi niczego, bo i tak ma wszystko, czego mu potrzeba, łącznie z superwystrzałowym motocyklem marki Ducati rozwijającym prędkość 166 mil na godzinę.

Największą pozycją w budżecie księcia zajmują wydatki na życie towarzyskie, uczuciowe i rozrywkowe.

Czytaj więcej w Platine.pl
Tort weselny sprzedany za ponad tysiąc dolarów
Do przedmiotu dołączona była specjalna kartka z życzeniami od nowożeńców.
Czym bawił się książę William? Wystawa
Na ekspozycji "Royal Childhood" zebrano ponad 150 zabawek oraz innych przedmiotów członków brytyjskiej rodziny królewskiej.
Chcesz pracować u Stinga? Musisz mu zapłacić
Jeden dzień w posiadłości wokalisty kosztuje 262 euro.

/ PAP Lifestyle | 5.09.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie