/ PAP Lifestyle | 14.01.2015

Książę Harry może być nieślubnym dzieckiem? Reaguje

Książę Harry może być nieślubnym dzieckiem? Reaguje
[fot: PAP/EPA]

To stare twierdzenia, które go nic nie obchodzą - zapewnił media czwarty w sukcesji do tronu książę, za pośrednictwem ochroniarza rodziny królewskiej.

Wystawiana od ostatniego weekendu na londyńskim West Endzie teatralna sztuka Truth, Lies, Diana zawiera szokujące szczegóły na temat pozamałżeńskiego związku jego matki księżnej Diany z instruktorem jazdy konnej, oficerem kawalerii Jamesem Hewittem oraz innymi mężczyznami. Hewitt i książę Harry są uderzająco podobni fizycznie.

Sztuka oparta na rozmowach jej autora Jonathana Conway'a z Hewittem i innymi osobami blisko znającymi Dianę sugeruje, iż romans Hewitta z wczesną żoną następcy tronu księcia Karola zaczął się na półtora roku przed urodzeniem 30-letniego obecnie Harry'ego.

Dotychczas sądzono, że księżna Diana i Hewitt poznali się znacznie później, już po urodzeniu Harry'ego 15 września 1984 roku.

W jednej ze scen aktor odgrywający rolę Hewitta przyznaje, że jego romans z księżną Dianą rozpoczął się półtora roku przed przyjściem Harry'ego na świat. Aktor mówi, że okoliczność ta nie jest dowodem ojcostwa, ale jest niewygodną prawdą.

Ochroniarz rodziny królewskiej Ken Wharfe powiedział mediom, że Pałac Buckinghamu przejdzie do porządku dziennego nad tymi spekulacjami w złym smaku. Dowodu z DNA nikt nie proponuje, ani nawet nie sugeruje.

Kontrowersyjna sztuka twierdzi też, że księżna Diana w chwili tragicznej śmierci w paryskim tunelu 31 sierpnia 1997 r. była w ciąży z Dodi al-Fayedem - synem egipskiego milionera Mohameda al-Fayeda - wówczas właściciela ekskluzywnego domu towarowego Harrods w Londynie i podparyskiej wilii Windsorw w Bois de Boulogne.

Sekcja zwłok nie wykazała, że tak rzeczywiście było, ale aktor odgrywający rolę lekarza mówi do innej postaci: Wyobraź sobie matkę (przyszłego) króla Anglii w ciąży z dzieckiem muzułmanina.

20-letnia Lady Diana Spencer i następca tronu 33-letni książę Walii Karol pobrali się 29 lipca 1981 r. w katedrze św. Pawła i rozwiedli w 1996 r. O trudnościach małżeńskich w związku Diany i Karola pisano po raz pierwszy w 1985 r. Trudności pogłębiły się z początkiem lat 90., a w 1992 r. obie strony zgodziły się na separację.

Wśród powodów trudności wskazuje się na to, że książę Karol utrzymywał kontakty z dawną przyjaciółką Camillą Parker-Bowles mimo iż była zamężna, a także to, że Diana była emocjonalnie rozchwiana. Romans Diany z Hewittem publicznie wyszedł na jaw w 1994 roku.

Czytaj w Platine.pl
Elżbieta II doceniła... spódniczkę mini
Nagrodzona projektantka ma na swym koncie również wynalazek damskich rajstop we wzorki, ściśle pasujących do reszty ubrania oraz damskich krótkich spodenek.
Książę William i księżna Kate przylecieli do Stanów. Po co?
Jest to pierwsza oficjalna wizyta w Nowym Jorku.
Książę Harry dostanie spadek po matce
Młodszy syn Lady Di nie zdradził, co zamierza zrobić z milionami, którymi będzie mógł już wkrótce dysponować.

 

/ PAP Lifestyle | 14.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie