/ PAP Lifestyle | 5.01.2015

Grube, czarne rajstopy modne na królewskim dworze

Księżna Kate spopularyzowała grube, czarne rajstopy
[fot: AP/FOTOLINK/East News]

Nieoczekiwany wzrost sprzedaży czarnych, nieprzezroczystych rajstop w Wielkiej Brytanii. Powód? Nie tyle klimat, co spopularyzowaniem ich przez księżną Cambridge Kate, która ostatnio chętnie się w takich rajstopach pokazuje publicznie.

Sprzedaż grubych, czarnych rajstop w popularnej sieci domów towarowych Debenhams systematycznie rosła przez cały 2014 rok, a w sezonie jesienno-zimowym, wrosła o... 112 proc.

Podczas niedawnego pobytu w Nowym Jorku księżna Kate nie pokazywała się nigdzie bez czarnych rajstop. Smakosze elegancji uznali, że czarne rajstopy tworzyły dobry kontrast z jaskrawymi kolorami, zwłaszcza z intensywnie różową krótką jesionką faworyzowanego przez Kate brytyjskiego projektanta Mulberry.

Kate nosiła czarne rajstopy także na tradycyjnym spacerze rodziny królewskiej do kościoła na terenie posiadłości Sandringham odległego od zamku o niecały kilometr w pierwszy dzień Świąt. W zamku we wschodniej Anglii, będącym jej prywatną własnością, Elżbieta II tradycyjnie spędza Święta w gronie rodzinnym.

Wprawdzie mroźna obecnie pogoda na Wyspach Brytyjskich sprzyja popytowi na ciepłe wyroby pończoszane, ale pogoda nie tłumaczy, dlaczego modne są akurat te, które nosi Kate, a nie np. kolorowe rajstopy w paski lub wzorki.

Wśród innych powodów popularności czarnych, grubych rajstop wskazuje się to, że są praktyczne, bo pasują niemal do wszystkiego i choć wyglądają tak samo stwarzają różny efekt w zależności od tego, z czym się je nosi. Są też stosunkowo tanie i przez projektantów mody uważane za wyznacznik nowego trendu.

Jako narzeczona księcia Williama, Kate wówczas Middleton wywołała lawinowy popyt na letnią czarną sukienkę w duże białe groszki, która szybko zniknęła ze sklepowych półek.

Czytaj więcej w Platine.pl
Elżbieta II doceniła... spódniczkę mini
Nagrodzona projektantka ma na swym koncie również wynalazek damskich rajstop we wzorki, ściśle pasujących do reszty ubrania oraz damskich krótkich spodenek.
Brytyjska królowa jest wielką fanką kaloszy
Chciałoby się powiedzieć, że kalosze nie mają w sobie nic z najwyższej modowej półki. Nic bardziej mylnego.
Moda inspirowana "latającym" malarzem
To był największy pokaz, jaki stworzyliśmy do tej pory - zapewnia projektantka.
David Beckham idzie w ślady żony
Były piłkarz będzie miał własną kolekcję ubrań.

/ PAP Lifestyle | 5.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie