/ PAP Lifestyle | 29.12.2014

Rok 2015 przyniesie koniec mody na selfie?

Moda na slefie skończy się w 2015 roku?
[fot: PAP/EPA]

Miniony rok, wielu przeżywało na portalach społecznościowych - królowało selfie, oznaczanie się w popularnych miejscach i food porn. Specjaliści przewidują, że w 2015 roku, dostrzegalna będzie odwilż, a wielu z nas w myśl głośnej kampanii społecznej wyloguje się do życia.

Eksperci przewidują, że w nadchodzącym rok 2015 stracimy zainteresowanie nieustannym sprawdzaniem tego, co dzieje się na portalach społecznościowych, jak również wszelkimi nowinkami technologicznymi. Słowo smart w 2015 roku zdecydowanie straci swoją moc.

Już nawet w internetowych memach ukazujących grupy znajomych z telefonami w rękach, z podpisem tak wyglądają dziś spotkania, dało się odczuć zniesmaczenie tą technologiczną gorączką. Na alarm bili również specjaliści, którzy wskazywali, że coraz więcej osób cierpi z powodu uzależnienia od smartfonów. Światowe badania wykazały, że ponad 50 proc. osób odczuwa stres i niepokój, kiedy nie może skorzystać z telefonu, a technologiczny detoks jest dla nich równie stresujący, co wizyta u dentysty. W ciągu mijającego roku wzrosła również liczba osób, które leczyła się z tego uzależnienia.

W samej Wielkiej Brytanii co ósma osoba wykazywała oznaki uzależnienia od swoich gadżetów. Na szczęście jak wskazuje raport Digital Trends Report w roku 2015 nastąpi cyfrowa i technologiczna odwilż.

Czytaj więcej w Platine.pl
Fotograf radzi, jak zrobić dobry food porn
Doskonałe efekty możemy uzyskać fotografując danie, które jest napoczęte.
Jak na smartfonie zrobić super-film? Ta aplikacja pomoże
Wystarczy zrobić przynajmniej pięć kolejnych zdjęć, a zmienią się one w ciekawy animowany GIF.
Szczoteczka do zębów łączy się z tabletem
Dzięki aplikacji dziecko myjąc zęby czyści paszczę animowanego zwierzęcia.

/ PAP Lifestyle | 29.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie