| 23.12.2015

Modny mężczyzna na Gwiazdkę

Modny mężczyzna na Gwiazdkę
[fot: Brainsil/iStockphoto]

Kobiece stylizacje na Święta Bożego Narodzenia opisywane są szeroko już od miesięcy. Męskiej modzie nikt nie poświęca aż tyle czasu. A warto, bowiem panowie współcześnie także chcą być modni i eleganccy. Najmodniejsze wybory, które pasują dla panów na Święta to moda w stylu „bloków kolorystycznych”. Zobacz co to takiego.

Trend, który potocznie nazywany jest blokami kolorystycznymi polega na zestawianiu ze sobą dwóch lub trzech kolorów w stylizacji na zasadzie nieoczywistej. Dzięki temu czerwone spodnie i fioletowe kurtki zimowe męskie mogą ze sobą współgrać, jeżeli potraktujemy oddzielne elementy jak moduły, z których pomocą stworzymy unikatowe kolorystycznie kompozycje.

Mężczyźni nie są obowiązani do noszenia wyłącznie stonowanych kolorów, zwłaszcza w stylu smart casual, który niejako opiera się na doborze kolorów, często wyraźnych i intensywnych i eleganckim łączeniu ich z innymi. Ale także w stylu eleganckim można wykorzystać jeden intensywny kolor, na bazie którego zbudujemy całość wizerunku.

Oto najmodniejsze mocne kolory na Gwiazdkę dla mężczyzn:

  • Ognista czerwień

To kolor, w którym panowie wyglądają bardzo elegancko. Gwiazdkową stylizację w czerwieni pokazał m. in. Olivier Janiak, łącząc czerwony dopasowany sweter, z czernią spodni i srebrem dodatków, jak widoczny elegancki zegarek z dużą tarczą.

W trendzie, który opiera się na łączeniu konkretnych elementów odzieży ze sobą z sposób kontrastujący wystarczy jedynie umiejętnie dobrać rywalizujące kolory. Czerwień u mężczyzn to bardzo ekstrawagancki, acz ciekawy wybór. Idealny do stylizacji przy choince. To ważne, że taki kolor wbrew pozorom może być wykorzystany zarówno w odzieży wierzchniej, jak płaszcze i kurtki zimowe męskie, ale również jako spodnie, marynarka itd. Pamiętajmy jednak, że czerwień na kurtkach czy płaszczach powinna być lekko zgaszona, by nie popaść w przesadę. W pozostałych przypadkach może to być czerwień mocna i intensywna – jeżeli dobrze ją złamiemy, mamy modny efekt gwarantowany.

Jak łączyć: z ciemnym fioletowym, śliwkowym, khaki, szarym i jasno brązowym.

 

  • Miodowe ciepło

Kolor miodowy to wspaniała barwa zarówno dla kobiet i mężczyzn. W tym sezonie już od początku jest bardzo popularna. W modzie męskiej występują przede wszystkim zwłaszcza jako płaszcze i zimowe kurtki męskie w stylu modernizmu lat 60., czyli rodem z serialu Mad Men. Jednak nie tylko odzież wierzchnia w tym kolorze jest modna. To genialna barwa, dająca się łatwo łączyć z mocnymi kolorami tworząc niespotykanie kompozycje.

Jak łączyć: z białym, butelkowozielonym, jasno beżowym, ciemno fioletowym, intensywnym soczystym zielonym, niebieskim.

 

  • Zgniła zieleń

To bardzo męski kolor, który dobrze rozjaśnić i nadać mu nowego wymiaru, gdyż sam, wyłącznie z ciemnymi dodatkami może dawać bardzo ponury efekt.

Jak łączyć: z kobaltowym, jasno niebieskim, musztardowym, wiśniowym.

| 23.12.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie