| 18.11.2016

Najlepsi didżeje świata na Twojej imprezie? Da się zrobić!

Najlepsi didżeje świata na Twojej imprezie? Da się zrobić!
[fot: ]
Organizowanie imprezy, choć wielu wydaje się zadaniem lekkim i przyjemnym, bywa stresujące. Goście najczęściej oczekują, że gospodarz zadba o każdy najmniejszy szczegół, a co więcej, że wszystko będzie na wysokim poziomie, dopięte na ostatni guzik. Trzeba więc pomyśleć o menu, o drinkach, dobrej logistyce, a przede wszystkim – o muzyce. Bez doskonałej muzyki nie uda się żadna impreza, czy to mała i kameralna, czy wielka domówka na kilkadziesiąt osób. I choć małym kosztem raczej nie uda Ci się ściągnąć didżeja na prywatną balangę, istnieje inny sposób...

Didżejskie sety – idealna muzyka na imprezę

Wystarczy poszukać w Internecie źródeł dobrej jakości mixów znanych didżejów. Wielu z nich chętnie dzieli się z fanami swoją twórczością. Czasem udostępniają swoje sety do ściągnięcia, czasem ich odtworzenie wymaga dostępu do Internetu, bo „wiszą” tam na zasadzie wolnego dostępu bez możliwości zapisania ich na dysku. Musisz więc tylko zadbać o odpowiednie nagłośnienie, by cieszyć się dźwiękami prosto z najmodniejszych klubów na świecie we własnych czterech ścianach.

Gdzie szukać takich nagrań?

Sporą bazę tego typu składanek znaleźć można na różnych portalach muzycznych. Przoduje wśród nich Electronic Beats – twórcy strony zgromadzili w dziale „Słuchaj” szeroką bazę najlepszych mixów muzyki elektronicznej, która wciąż jest na bieżąco uzupełniana. Taka biblioteka dźwięków to naprawdę świetna muzyka na imprezę i źródło niemal niewyczerpane. Łącznie znajdziesz tam kilkadziesiąt godzin najbardziej cenionej przez fanów i krytyków muzyki elektronicznej.

Jak się przygotować?

By w pełni skorzystać z tego typu źródeł i mieć pewność, że wszystko będzie działało, koniecznie sprawdź jakość swojego łącza internetowego. Byłoby bowiem fatalnie, gdyby okazało się, że z przyczyn technicznych Twoja pieczołowicie przygotowywana muzyka na imprezę musi zostać zastąpiona czymś innym. Sprawdź też możliwości swojego sprzętu. Laptop nie może się nagle rozładować i na pewno musi stać blisko gniazdka, by w razie potrzeby można go było szybko podłączyć. Masz pewność, że Twoje głośniki dają radę, nie spłaszczają dźwięków i nie sprzęgają się z żadnym innym urządzeniem? Lepiej to sprawdź. To detale, które mogą mieć spory wpływ na całokształt imprezy.

Pamiętaj też, że aby Twoi goście byli zadowoleni, musisz różnicować grane kawałki. Nawet jeśli zdecydujesz, że dominować będzie elektronika, miłym gestem będzie wplecenie między najlepsze didżejskie sety pojedynczych kawałków reprezentujących inne gatunki muzyki – takie, które odpowiadają Twoim znajomym. W ten sposób zyskasz wizerunek dobrego gospodarza, który dba o satysfakcję wszystkich zaproszonych gości. Kiedy wszystko już sprawdzisz, wypróbujesz i zaplanujesz, po prostu dobrze się baw. W końcu urządzasz tę imprezę także dla siebie, prawda? Powodzenia!

| 18.11.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie