/ PAP Lifestyle | 15.09.2014

Najlepsi golfiści w Europie powalczą o 170 tys. zł

Najlepsi golfiści w Europie powalczą o 170 tys. zł
[fot: PAP Lifestyle]

W otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, 30 km od Warszawy, ukryte jest królestwo golfa, jeden z najnowocześniejszych kompleksów golfowych w kraju. W miejscu, gdzie trenuje kadra narodowa, niebawem odbędzie się najważniejszy turniej tego sezonu w Polsce.

Między 24 i 28 września na polu golfowym w Sobieniach Szlacheckich, na południe od Warszawy, rozegrany zostanie turniej Deutsche Bank Polish Masters. Podczas trzydniowej rywalizacji zmierzą się najlepsi golfiści w Europie według rankingu Pro Golf Tour. Stawkę uzupełnią czołowi reprezentanci Polski. W puli nagród znajdzie się 170 tys. zł.

18-dołkowe mistrzowskie pole golfowe w Sobieniach działa od 2010 r. Zaprojektowała je angielska pracownia architektoniczna Ford Golf Design Group. Kompleks w harmonijny sposób wpisuje się w oryginalny krajobraz Mazowsza. Mieści się w zakolu Wisły, w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Obiekt jest oficjalnym centrum treningowym polskiej kadry narodowej. Dla golfistów ma szansę stać się tym, czym dla lekkoatletów czy siatkarzy w latach swojej świetności była Spała.

- Cieszę się, że tegoroczny Polish Masters odbędzie się właśnie w Sobieniach Królewskich. Bardzo lubię ten obiekt, jest dla mnie przyjazny i dobrze się na nim czuję. Szczególnie, greeny (green to obszar z bardzo krótko koszoną trawą, gdzie znajduje się dołek - przyp. red.), które są tutaj mocno pofałdowane, dadzą mi pewną przewagę nad pozostałymi golfistami. Oni będą musieli się tego pola "nauczyć" - mówi Maksymilian Sałuda, wiodący zawodowy golfista z Polski, który wystąpi w turnieju dzięki przyznaniu dzikiej karty. - Jestem również przekonany, że piękne położenie tego kompleksu golfowego i nowoczesna infrastruktura sprawi, że wszyscy zawodnicy będą pod jego dużym wrażeniem - dodaje.

Sobienie Królewskie Golf & Country Club to nie tylko pole golfowe. Na jego terenie znajduje się m.in. czterogwiazdkowy hotel. Mieści się w odrestaurowanym pałacu szlacheckim, wybudowanym około 1880 r.

Hotel otacza park krajobrazowy, w którym można na wiele sposobów aktywnie spędzać czas - jeździć na rowerze, uprawiać jogging czy nordic walking. Kompleks dopełniają stadnina koni, korty tenisowe i szkoła awiacji. Co ciekawe, przy polu znajdują się też apartamenty i domy na sprzedaż.

Czytaj w Platine.pl
Czym pasjonuje się lider Ani Mru Mru?
- Jestem w stanie zagrać świetne uderzenie, ale mam w swoim dorobku również spektakularne pudła - zdradza Marcin Wójcik.
Do gry w golfa potrzebne jest dobre oko i...
Zanim wejdziesz z kijem na pole, potrenuj na... strzelnicy - radzi Mariusz Czerkawski.
Jak ubrać się na golfa? To nie takie proste
Wygoda i elegancja - to najważniejsze, ale nie jedyne kryteria.

/ PAP Lifestyle | 15.09.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie