(DZ) | 22.12.2014

Nastolatek, który oszukał dziennikarzy

Nastolatek - inwestor, który oszukał dziennikarzy
[fot: PrntScreen z YouTube/MyFoxNY]

Mohammed Islam, siedemnastolatek z Nowego Jorku, zarobił 72 miliony grając od dziecka na giełdzie. Mógł więc fundować przyjaciołom kolację za setki dolarów. Tak przynajmniej przedstawił swoją historię dziennikarzom New York Magazine. Wkrótce okazało się jednak, że jedyne, czym może się pochwalić, jest działanie... w szkolnym klubie inwestycyjnym.

Mohammed opisany w amerykańskim dzienniku grał na giełdzie w przerwach między zajęciami szkolnymi. Najchętniej inwestował w złoto i ropę. Zgromadził w ten sposób majątek szacowany na osiem mocnych cyfr. Korzystał z niego garściami. W mediach zaczęły krążyć opowieści o wystawnych kolacjach i przejażdżkach modnymi samochodami.

Oszukał nas - gruchnęło w New York Magazine kiedy nastolatek dociskany przez dziennikarza innej gazety, New York Observer przyznał, że całą historię zmyślił. Prawie całą - bronił się. Działa przecież w szkolnym klubie inwestycyjnym. Gdzie jednak, niestety, nie obraca prawdziwymi pieniędzmi.

New York Magazine przeprosił czytelników i przyznał się, że nie zweryfikował rozpalających wyobraźnię doniesień. Sam fałszywy milioner opublikował zaś w sieci filmik, na którym przyznaje się do winy i również przeprasza.

- Ojciec się mnie wyparł. Matka powiedziała, że już się do mnie nie odezwie. Są bardzo uczciwi, uważają, że skoro raz skłamałem w taki sposób, nie są już w stanie mi zaufać. Kiedy dowiedzieli się o całej sprawie, chcieli mnie zabić - dodawał w rozmowie z New York Observer. - Odtąd nie odzywamy się do siebie.

Czytaj w Platine.pl
Ojciec Beyonce da lekcje biznesu i zarobi
Matthew Knowles opowie początkującym artystom, jak przebić się w muzycznym świecie.
Pieniądze europosłów. Oto, jakie dostaną odprawy
Trzynastka z 51 polskich eurodeputowanych może już dziś liczyć również na euroemerytury.
UE dała 70 mln euro. Co zrobili Włosi?
Eksperci alarmują, że ruiny starożytnego miasta mogą niedługo całkiem się rozsypać.

(DZ) | 22.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie