(mrain) | 10.09.2014

7 egzemplarzy na minutę. Tak sprzedaje się...

Nowe XC90 sprzedaje się świetnie. 7 egzemplarzy na minutę
[fot: Volvo]

Nowe XC90 sprzedaje się świetnie. 7 egzemplarzy na minutę

fot: Volvo
Limitowana seria XC90 First Edition okazała się dużym sukcesem. Już 47 godzin po rozpoczęciu internetowej sprzedaży cała pula licząca 1927 egzemplarzy była zarezerwowana. Najwięcej zamówień złożyli Amerykanie - ponad 400 sztuk. Polscy klienci zarezerwowali 16 samochodów.

Samochody z limitowanej edycji First Edition, upamiętniające rok założenia szwedzkiej marki Volvo, wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród klientów na całym świecie. Większość samochodów została zarezerwowana w ciągu pierwszej godziny od oficjalnego rozpoczęcia sprzedaży. W szczytowym momencie, sprzedaż osiągnęła tempo 7 egzemplarzy na minutę.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jakie emocje budzi XC90, ale wcale nas to nie dziwi. Po długo wyczekiwanej premierze nowego SUV-a Volvo i zaprezentowaniu limitowanej edycji samochodu, zainteresowanie musiało sięgnąć zenitu. Jestem pewien, że w przyszłość samochody First Edition staną się białymi krukami dla motoryzacyjnych kolekcjonerów - powiedział Alain Visser z Volvo Car Group.


First Edition to najbardziej ekskluzywna i w pełni wyposażona wersja najnowszego modelu Volvo. Samochód dostępny jest z czarnym lakierem Onyx Black, który idealnie współgra z wnętrzem zdominowanym przez bursztynowy kolor foteli ze skóry nappa oraz głęboką czerń skórzanej deski rozdzielczej. Limitowana edycja posiada również 8-ramienne 21-calowe felgi opatrzone unikatowymi inskrypcjami.

Pod maską First Edition znajdziemy czterocylindrowy silnik z rodziny Drive-E. Jednostka benzynowa T6 AWD o mocy 320 KM/400 Nm dostępna będzie m.in. na rynku amerykańskim, azjatyckim i australijskim. Na polski rynek, tak jak na wszystkie europejskie, First Edition trafi w wersji z silnikiem D5 AWD 225 KM/470 Nm. Obie jednostki napędowe współpracują z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Nowy model szwedzkiej marki wyposażony został również w najwyższej jakości 19 głośnikowy system audio oraz ekran dotykowy. Dodatkowo XC90 posiada szeroki pakiet systemów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Platine.pl
Wypożyczalnia aut - futurystyczne pojazdy na każdą kieszeń
W Grenoble i jego okolicach zostanie uruchomiony program transportu miejskiego, wykorzystujący futurystyczne pojazdy.
W Dubaju policjanci jeżdzą... superradiowozami
Kolekcja policyjnych samochodów warta jest aż 6,5 miliona dolarów.
Zlicytują niepowtarzalnego Mustanga
Pieniądze z charytatywnej aukcji pójdą na badania nad... cukrzycą.

(mrain) | 10.09.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie