/ PAP Lifestyle | 17.01.2015

Paryski jubiler radzi: Tak się nosi pierścionki

Nowy trend noszenia pierścionków - mieszaj style
[fot: PAP/EPA]

Im więcej, tym lepiej - to zasada, którą powinniśmy się kierować podczas ozdabiania swoich dłoni pierścionkami. Nie da się ukryć, że pierścionki, to jedno z najmodniejszych akcesoriów, w które warto odważnie inwestować i jeszcze odważniej nosić.

Biżuteria jest w tym sezonie ważnym elementem naszego wizerunku. Krótkie naszyjniki, bransolety - to biżuteria, którą warto mieć pod ręką, aby postawić kropkę nad i w stylizacji. Jednak jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach, w tym wypadku w pierścionkach.

Styliści zgodnie przyznają, że pierścionki są niczym ubiór dla naszych dłoni; a myślą przewodnią ich stylizacji bynajmniej nie jest umiar.

- Im więcej pierścionków na dłoni, tym bardziej spersonalizowany styl kreujemy. Przy ich zestawieniu, warto koncentrować się nie tylko na ilości, ale również na kształtach i kolorach, mieszać srebro ze złotem, przełamywać je jaskrawymi akcentami. To nowoczesny sposób noszenia biżuterii, odwołujący się do zabawy błyskotkami - podkreśla paryska jubiler Annelise Michelsona.

Tym trendem podążają również sami jubilerzy, którzy odchodzą od tradycyjnych wzorów i sięgają po zupełnie nowe kształty. Spirale, wzory geometryczne, trójwymiarowe, które można ze sobą dowolnie łączyć.

- Dziś projektanci biżuterii stawiają nacisk na tworzenie nowych kształtów. Proces kreowania nie jest skończony i zaczyna się dopiero w rękach klienta, który dowolnie zestawia ze sobą poszczególne elementy, tworząc w ten sposób spójną całość. Pierścionki są proste, subtelne, dzięki czemu można wkładać na palec kilka sztuk - dodaje.

Czytaj więcej w Platine.pl
Biżuteria w pracy. Zobacz, czego nie wypada
Trendy wyznaczają Hong Kong, Antwerpia i Vicenza.
Zrobili biżuterię z tulejek, uszczelek i kabli
To pierwszy taki projekt w Polsce. Bezużyteczne materiały znów są sporo warte.
Dotyk na odległość? Polacy wiedzą jak
Zobacz prototyp urządzenia, które zadebiutowało na targach w Mediolanie.

/ PAP Lifestyle | 17.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie