/ PAP Lifestyle | 17.08.2014

Pięć gwiazdek to za mało? Nocuj w pałacu

Opustoszałe pałace robią konkurencję hotelom
[fot: Carlos Luis M C da Cruz/Public Domain]

Wynajem portugalskich rezydencji, należących niegdyś do arystokratycznych rodzin to wakacyjny hit wśród zamożnych turystów.

Jak wyjaśniają eksperci portugalskiej branży nieruchomości i turystyki, wynajem całych willi, w tym opustoszałych pałaców należących niegdyś do arystokratycznych rodzin, to specjalność obcokrajowców. Podczas tegorocznego lata prym wiodą turyści z państw Europy Zachodniej, Brazylijczycy oraz Amerykanie.

Spokój w luksusach ma jednak swoją cenę. Tydzień spędzony z rodziną w ekskluzywnym budynku odseparowanym od reszty świata może kosztować w Portugalii nawet 6000 euro. Często w ofertę wynajmu wliczona jest praca służącego, opiekunki do dzieci czy nauczyciela gry w paddle lub tenisa. Ostateczna cena zależy też od tego, gdzie znajduje się wynajmowany obiekt.

Według Frederico Abecassisa ze spółki Excellence Stays & Service, specjalizującej się w krótkookresowym wynajmie luksusowych rezydencji, bliskość plaży lub dużych ośrodków miejskich sprzyja znalezieniu turystów poszukujących pałacyków na urlop.

- Dla tego typu klientów na rynku dostępne są także luksusowe wille oraz opustoszałe klasztory. Często, szczególnie w przypadku obcokrajowców, spędzone w Portugalii wakacje stanowią pierwszy krok do poszukiwań nieruchomości, które chcieliby zakupić na stałe - wyjaśnił Abecassis.

Poza luksusowym obiektem i spokojną okolicą klienci waloryzują również bliskość natury. Obecnie dobrze wynajmują się małe pałacyki z ogrodem w okolicach Sintry, czy w regionie Ribatejo. Wśród cudzoziemców bardzo popularne jest wciąż Algarve - dodał ekspert.

Niezależność od innych turystów i odseparowanie od zgiełku kurortów widoczne jest również wśród klasy średniej spędzającej tegoroczne wakacje w Portugalii. Zdaniem Sofii Dias z turystycznej firmy HomeAway, również nieco biedniejsi urlopowicze optują za wakacjami w Algarve.

- Koszt wynajmu jednorodzinnego domku dla sześciu osób w tej części kraju wynosi średnio 800 euro na tydzień. Duże rodziny coraz częściej dzielą się wydatkami, by wspólnie spędzić okres urlopowy w tej turystycznej części Portugalii - dodała Sofia Dias.

Czytaj w Platine.pl
"Khmerzy są bardzo przyjaźni. Polecam"
Kambodża to bezpieczny kraj i popularny wakacyjny cel podróży.
Niezwykły hotel-wyspa. Nocleg za 750 euro
Jego urokowi uległy między innymi Claudia Schiffer, Elizabeth Taylor, Sophia Loren, Sylvester Stallone i Marilyn Monroe.
W Dubaju na nartach można jeździć cały rok
Kryty stok narciarski Ski Dubai jest mekką dla bliskowschodnich fanów zimowych sportów. Mają tam nawet pingwiny.

/ PAP Lifestyle | 17.08.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie