/ PAP Lifestyle | 13.01.2015

Oto najpopularniejsze kierunki na wakacje w 2015 roku

Oto najpopularniejsze kierunki na wakacje w 2015 roku
[fot: Anna Białkowska/Flickr]

Grecja, Turcja, Hiszpania i Egipt to niezmiennie najczęściej wybierane kierunki turystyczne na wakacje w 2015 roku. Polacy coraz częściej poszukują też nowych miejsc - mówi PAP Life Tomasz Rosset z Polskiej Izby Turystyki.

Słoneczna pogoda jest jednym z czynników, które sprawiają, że wakacje mogą być udane. Dlatego planując wczasy warto wybrać się w miejsce, gdzie zadowalająca ilość promieni słonecznych będzie zagwarantowana. Gdzie będziemy jeździć w tym roku?

- W tej chwili możemy pokusić się już o pewne prognozy - patrząc na liczbę czarterów, które zostały zaplanowane - zwłaszcza, że tak naprawdę oferta letnia od jakiegoś czasu już jest w sprzedaży - mówi PAP Life Tomasz Rosset, sekretarz generalny Polskiej Izby Turystyki i dodaje:

Myślę, że tutaj specjalnie zaskoczeń nie będzie. Grecja, która przez ostatnie dwa lata była liderem, znowu będzie bardzo popularna - zwłaszcza że znowu w ofercie mamy kolejne greckie wyspy, a Polacy coraz częściej szukają nowych miejsc - więc to będzie przyciągać. Niewątpliwie takimi kierunkami będą też Turcja, Hiszpania i Egipt. Myślę, że na tej rosnącej krzywej w dalszym ciągu znajdą się również takie kraje jak Chorwacja, Tunezja czy Bułgaria - opowiada .

Na wakacje wybieramy się nie tylko letnią porą. Przy sprzyjającym układzie dni świątecznych w grudniu wyjeżdżamy do miejsc, gdzie można pojeździć na nartach. Jak wyglądają prognozy na takie zimowe wakacje?

- Jeżeli chodzi o wyjazdy typowo zimowe, to tutaj też nie spodziewałbym się jakiejś rewolucji. Te kraje, o których mówiłem w tym roku, to są tradycyjne kierunki wyjazdów Polaków, aczkolwiek Polacy szukają też miejsc innych, nowych - również na narty - i znajdują je chociażby w Bułgarii. Dlatego myślę, że ona też będzie w tym roku już popularniejsza. Turcja również. To są te kierunki, które pojawiają się na tej mapie wyjazdów - kwituje Rosset.

Czytaj w Platine.pl
Podróż poślubna dla singielek? To możliwe
Panny, które marzyły o bajecznym ślubie, ale nie doczekały się lubego, mogą same zorganizować sobie namiastkę zaślubin.
Kapiel w lodowatej wodzie to chrześcijańska tradycja
Uczestnicy rytuału nurkują, bo wierzą, że kąpiel nie tylko oczyści ciało i duszę, ale i przyniesie szczęście i zdrowie dla całej rodziny.
Tłumy w Luwrze. To był dobry rok dla paryskiego muzeum
Ogólna liczba odwiedzających Luwr - 9,3 mln - była o 100 tysięcy wyższa w minionym roku niż w roku 2013.

/ PAP Lifestyle | 13.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie