/ PAP Lifestyle | 11.01.2015

Podróż poślubna dla singielek? To możliwe

Podróż poślubna dla singielek. Nowy pomysł japońskiej firmy
[fot: Imaginechina]

Brak sakramentalnego tak, nie musi oznaczać rezygnacji z podróży poślubnej. Tak przynajmniej twierdzi jedno z japońskich biur podróży. W swojej ofercie zachęca osoby samotne do wybrania się w taką podróż... w pojedynkę.

Panny, które całe życie marzyły o bajecznym ślubie, ale nigdy nie doczekały się rycerza na białym koniu, mogą dziś same zorganizować sobie namiastkę zaślubin. Jedno z japońskich biur podróży organizuje ślubne wycieczki dla singli. Organizatorzy twierdzą, że zależy im szczególnie na tym, aby kobiety, miały możliwość zrealizowania swoich marzeń o włożeniu białej sukienki i aby tym samym zyskały pewność siebie.

Wycieczka, którą przygotowali składa się z dwóch dni w Kioto. Pierwszego dnia panny młode wybierają sukienkę. Kolejny dzień spędzają w salonie piękności, gdzie przygotowują ślubną fryzurę i makijaż, aby następnie wziąć udział w sesji zdjęciowej w japońskim ogrodzie Shugakuin Kirara Sanso. W ramach wycieczki istnieje również możliwość wynajęcia pana młodego, który towarzyszyć będzie w sesji zdjęciowej i uroczystej kolacji nowożeńców. Cała impreza kosztuje blisko 3 tysiące euro od panny młodej. Biuro podróży nie zapewnia jednak organizacji przyjęcia weselnego.

Jak donosi Kyodo News z oferty skorzystało już blisko 30 kobiet. Nie wszystkie z nich były jednak osobami samotnymi. Niektóre były już mężatkami, ale nie miały przyjęcia weselnego z prawdziwego zdarzenia lub nie były z niego zadowolone, dlatego chętnie ponownie założyły białą sukienkę.

Oferta jest odpowiedzią na fakt, że coraz więcej Japończyków żyje samotnie. Związane jest to z różnymi czynnikami, takimi jak starzenie się społeczeństwa, wzrost liczby rozwodów i jednocześnie niski wskaźnik zawierania małżeństw.

Czytaj w Platine.pl
Tu jesień wygląda najpiękniej
W tym kraju tradycją stało się odwiedzanie miejsc, które słyną z czerwieniących się klonów.
Ślub twoich marzeń. Zobacz najnowsze trendy
Od kilku sezonów obowiązuje moda na wesela tematyczne, na przykład marynistyczne czy związane z podróżami - przyznaje redaktor naczelna magazynu Wedding.
Polscy mistrzowie w układaniu kwiatów
Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan znani są z tworzenia sukni z żywych roślin.

/ PAP Lifestyle | 11.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie