| 2.11.2016

Poduszki powietrzne jako wypełniacze paczek. Mała rzecz a cieszy

Poduszki powietrzne jako wypełniacze paczek. Mała rzecz a cieszy
[fot: ]

Zaradny człowiek potrafi na wszelkie możliwe sposoby ułatwić sobie funkcjonowanie. Szczególnie ma to znaczenie, gdy chodzi o własny biznes, wszak wtedy i motywacja jest podwójna – z jednej strony dba się o to, by interesy dobrze szły i przynosiły dochód, z drugiej o maksymalne zadowolenie klienta, bo to drugie w dużej mierze jest wyznacznikiem tego pierwszego.

Specyficzną relacją jest, gdy prowadzimy sprzedaż wysyłkową i ten kontakt ogranicza się do złożenia zamówienia i ewentualnego maila z potwierdzeniem. Wówczas mamy ograniczone możliwości, aby się wybić, natomiast jest całkiem sporo tych, które mogą negatywnie wpłynąć na nasz interes. Wszak wystarczy, żeby coś z przesyłką było nie tak i już zła opinia gotowa. Dlatego warto dbać o zabezpieczenia towaru, tak, aby dotarł on do adresata bez najmniejszych uszkodzeń. Pomocne w tym będą z pewnością wypełniacze do paczek w formie poduszek powietrznych.

Z czym to się je?

Takie poduszki powietrzne są to zwykłe woreczki, wypełnione sprężonym powietrzem, którymi wykłada się przestrzeń kartonu ze znajdującym się wewnątrz przedmiotem. Mają one za zadanie amortyzować wszelkie uderzenia, wstrząsy i drgania, jakie zapewne będą miały miejsce podczas podróży pakunku do adresata. Dodatkowo są termoizolacyjne, a więc ochronią nasz towar w razie nagłej zmiany warunków atmosferycznych, co w niektórych przypadkach może mieć wręcz zbawienne skutki dla całego przedsięwzięcia. Niewątpliwą zaletą takich poduszek, jest ich niska cena oraz waga, a co za tym idzie również ciężar całej przesyłki, który nie pójdzie w górę. Na plus trzeba im zapisać również możliwość wielokrotnego użytku, a gdy ich czas przeminie, nadają się do powtórnego przetworzenia. Powietrze w folii zapewnia również wygłuszenie paczki, a tym samym nie będzie możliwości, aby postronne osoby rozpoznały, co jest wewnątrz metodą „na słuch”.

Gdzie stosować?

Zastosowanie jest banalnie proste, poduszki mogą blokować przedmioty, aby te nie przemieszczały się w kartonie lub wypełniać pustą przestrzeń dookoła nich. Idealnie nadają się do lekkich i tych średnio ciężkich towarów, które jednocześnie są szczególnie wrażliwe na wstrząsy. Mogą to być urządzenia elektryczne, jak chociażby różnego rodzaju wiertarki, szklane przedmioty ozdobne większych rozmiarów, dla których najmniejszy wstrząs może okazać się tym ostatnim, ale także przesyłki medyczne – chociażby leki i sprzęt wymagający delikatnego traktowania, np. kroplówka. Warto je wykorzystać również podczas składowania magazynowego. Co prawda wówczas raczej pakunki nie są przemieszczane, ale poduszki zabezpieczą zawartość przed działaniem wilgoci – wszak nie zawsze mamy możliwość składować towar w idealnych warunkach.

Takie zabezpieczanie, jednocześnie „zabezpieczy” zadowolenie klienta, który dostrzegając nasze profesjonalne podejście, w przyszłości może zechcieć raz jeszcze skorzystać z usług, jakie oferujemy, wiedząc, że się nie zawiedzie.

| 2.11.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie