/ PAP Lifestyle | 28.12.2014

Ujawnią sekrety papieży skrywane w...

Poznaj sekrety papieży ukryte za murami Castel Gandolfo
[fot: East News]

Po raz pierwszy w historii otwarty zostanie dla zwiedzających pałac w letniej papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo. To kolejna decyzja papieża Franciszka, który wcześniej postanowił udostępnić turystom ogrody w tej posiadłości.

Otwarcie części ogrodów w ogromnej, większej od Watykanu rezydencji w podrzymskim miasteczku spotkało się z tak dużym zainteresowaniem zwiedzających, że podobne nadzieje wiąże się obecnie z pokazaniem niektórych komnat w okazałym pałacu.

Malownicze ogrody z zabytkami archeologii zwiedziło już kilka tysięcy osób z całego świata.

Pierwsi turyści mają wejść do pałacu w najbliższych tygodniach- wynika z nieoficjalnych informacji. Ze zwiedzania zostanie wyłączony prywatny papieski apartament.

Pałac stoi pusty, ale stale pracuje tam kilkadziesiąt osób, przede wszystkim w wielkim gospodarstwie rolnym na tym terenie należącym do Watykanu.Zobacz film z Castel Gandolfo:

Do Castel Gandolfo nie jeździ ani papież Franciszek, ani jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI, który - jak się przypomina- bardzo niegdyś lubił spędzać tam czas, zwłaszcza przez wiele tygodni lata.

Uznano, że to miejsce należy otworzyć dla innych, musi żyć i przynosić również pieniądze, a nie być tylko odbiorcą ogromnych sum wykładanych na jego utrzymanie.

- To będzie prawdziwy przełom - powiedział potwierdzając prasowe doniesienia dyrektor posiadłości Osvaldo Gianola. Wyjaśnił, że papieżowi Franciszkowi zależy na tym, aby rezydencja była miejscem przydatnym dla innych i by nie była zamknięta przed światem.

 

Czytaj więcej w Platine.pl
Mała Ameryka w Europie. Zobacz, gdzie
To jedyny kraj, który poszerza swoje terytoria nie dokonując agresji na sąsiadach.
Dziesięć miejsc, które trzeba zobaczyć w Warszawie
Stare Miasto, Łazienki, Wilanów i Pałac Kultury i Nauki - miejsca otwierające Top 10. warszawskich atrakcji turystycznych.
11 listopada to w Czechach dzień wina. Tak będą świętować
Czeskie wina są świeże, charakteryzują się owocowym smakiem i charakterystycznym aromatem. Cieszą się uznaniem na całym świecie.

/ PAP Lifestyle | 28.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie