| 10.11.2016

Praktyczny telefon z LTE - Huawei P9 Lite

Praktyczny telefon z LTE - Huawei P9 Lite
[fot: ]
Huawei P9 Lite to smartfon, który świetnie łączy w sobie innowacyjne rozwiązania oraz pomysły sprawdzone jeszcze w pierwszych telefonach dotykowych. Znakomity dla tych, którzy nie szukają gadżetu, a praktycznego i użytecznego urządzenia na każdą okazję.

Połączenie klasyki z nowoczesnością

Obserwując najnowsze premiery w kategorii smartfonów, wiele z nich śmiało można pomylić z tabletami. Są coraz większe, przez co nierzadko stają się mniej poręczne – szczególnie w drobnych dłoniach kobiety. Trudniej zmieścić je w kieszeni lub torebce, pojawiają się również problemy z obsługą ich jedną ręką. A z założenia nie o to przecież chodziło w telefonach komórkowych. Oczywiście wraz z tym przyszło poszerzenie zasobu funkcji, warto jednak zastanowić się, z jakiego procenta możliwości swojego telefonu korzystasz każdego dnia.

Wobec powyższych wątpliwości świetną pozycją na rynku wydaje się być Huawei P9 Lite. Młodszy brat klasycznego już P9 jest od niego odrobinę mniejszy, co ułatwia obsługę i został wyposażony w szereg funkcji – lecz wyłącznie tych, które są naprawdę użyteczne.

Zresztą połączenie klasycznego smartfona z nowoczesnymi trendami widać już gołym okiem. Wymiary wynoszące 146,8 mm wysokości, 72,6 mm szerokości i 7,5 mm grubości wydają się być złotym środkiem, jeśli chodzi o wielkość wyświetlanych obrazów oraz mobilność smartfona. Co więcej, na obudowie zgrabnie łączą się proste linie znane z pierwszych modeli telefonów dotykowych z wyszukanymi owalnymi wykończeniami najnowszych egzemplarzy.

Obudowę wykonano z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest ona trwała i odporna na zadrapania. Warto zwrócić uwagę na ramkę umieszczoną na krawędziach, która dodatkowo ułatwia utrzymanie smartfona w ręku – została ona wykonana z aluminium. Plastikowe przyciski działają bardzo płynnie, są również łatwo wyczuwalne, dzięki czemu nie musisz patrzeć na nie w czasie obsługiwania telefonu. Ujmując krótko – znakomite połączenie prostoty z nowoczesnością.

Obiektyw przedni i tylny

Oba aparaty umieszczone w P9 Lite są naprawdę bardzo dobrej jakości i pozwalają na wykonywanie znakomitych zdjęć oraz kręcenie świetnych materiałów wideo. Tylny obiektyw ma matrycę o bardzo wysokiej rozdzielczości 13 Mpix, podczas gdy przedni aż 8 Mpix. Dzięki temu każde selfie, zdjęcie w ruchu czy przy słabym oświetleniu będzie wyraźne i przejrzyste. Znacznie łatwiej można również uchwycić duże i przestronne obiekty.

Wytrzymała bateria

Akumulator to jeden z tych elementów, które w obecnie produkowanych telefonach najczęściej zawodzą. Ogromne wyświetlacze o niesamowitej wręcz jakości i ogrom funkcji pobierają energię szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Telefon Huawei wyróżnia się na tym tle, gdyż posiada baterię o pojemności aż 3000 mAh. Zgodnie z zapewnieniami producenta, wystarcza to na ponad 30 godzin rozmów w trybie 2G lub 20 godzin rozmów w trybie 3G. Przekłada się to też na 25 dni w trybie czuwania w 2G oraz 26 dni w 3G.

Funkcjonalny czytnik linii papilarnych

To zabezpieczenie posiada coraz więcej telefonów na rynku, zwykle jednak pochodzą one ze znacznie wyższej półki cenowej niż P9 Lite. W tym modelu można dowolnie ustawić jego działanie – możliwe jest zabezpieczenie przed odblokowaniem telefonu lub też przed dostępem do konkretnych aplikacji.

| 10.11.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie