/ PAP Lifestyle | 20.06.2014

Premier w spranych dżinsach. Oceniamy styl

Premier Włoch chodzi w spranych dżinsach. Oceniamy styl polityka
[fot: PAP/EPA]

Premier Włoch Matteo Renzi jest pierwszym od lat politykiem, który skutecznie wyznacza nowy styl w modzie - przyznają styliści. Co ciekawe, 39-letni szef rządu, garnitury zakłada tylko na oficjalne okazje.

- Renzi bezsprzecznie wyznacza trendy i przywraca włoski styl z najlepszych czasów - powiedział stylista Felix Vannucci z Florencji. W zgodnej opinii projektantów premier potrafi zaskoczyć wyglądem i gdy tylko może unika oficjalnych garniturów oraz krawatów, preferując nieformalny i luźny wygląd.

Styliści są wręcz świadomi tego, że przy premierze mają niewiele do powiedzenia, bo to w niego, a nie w ich katalogi i sesje, wpatrzeni są mężczyźni, którzy chcą być trendy.

Jako outsider bez parlamentarnej przeszłości Matteo Renzi rzucił wyzwanie, jak sam stwierdził, starszym partyjnym biurokratom, stając do konfrontacji z nimi ubrany na sportowo. W ciągu kilku miesięcy ten krytykowany wcześniej młodziak i debiutant bez doświadczenia w wielkiej polityce, zdobył najpierw stanowisko szefa partii, a potem doprowadził do dymisji dotychczasowego premiera i zajął jego miejsce.

Premier występuje w fioletowej bluzie

Nowy szef rządu zakłada garnitury tylko na oficjalne okazje na najwyższym szczeblu. Na niedawnym kongresie Partii Demokratycznej, której jest liderem, wygłosił przemówienie w dżinsach i białej rozpiętej koszuli.

Matteo Renzi udzielił też wywiadu dziennikarzom kilku największych europejskich gazet, siedząc w jednej z eleganckich komnat swej kancelarii na sofie ze złotym obiciem, w spranych dżinsach. Z kolei kiedy prowadził kampanię przed prawyborami w swym ugrupowaniu, stałym elementem jego ubioru, była czarna skórzana kurtka, pod którą lubił wkładać fioletową bluzę.

Styliści, cytowani przez agencję ADNkronos, z podziwem odnotowują lekkość, z jaką najmłodszy w historii Włoch premier potrafi przejść z garnituru do nieformalnego stroju, w którym nie waha się wystąpić także publicznie.

Odkąd jako burmistrz Florencji wystąpił w sesji fotograficznej wystylizowany podobnie jak Fonzie, bohater słynnego amerykańskiego serialu Happy days, porównanie to przylgnęło do niego na stałe. Wykorzystane zostało na najnowszym plakacie Partii Demokratycznej przed jej rzymskim kongresem. Na tle kurtki i białej bluzy w stylu Fonziego pojawiło się hasło Happy days.

Czytaj w Platine.pl
Tu właśnie zaczął się sezon plażowy
Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, gdzie plaże są już przygotowane dla turystów.
Każdy chce mieć "Mont Blanc" w nazwie
W referendum wypowiedzą się mieszkańcy Courmayeur we włoskich Alpach.
Wielka konfiskata podrobionych luksusowych win
Ponad 30 tysięcy butelek fałszywego czerwonego wina Brunello di Montalcino i Chianti skonfiskowali karabinierzy w środkowych Włoszech.

/ PAP Lifestyle | 20.06.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie