/ PAP Lifestyle | 10.12.2013

Rekordowa cena za kask Sebastiana Vettela

Rekordowa cena za kask Sebastiana Vettela
[fot: PAP/EPA]

Kask Sebastiana Vettela (Red Bull-Renault) z autografem mistrza świata Formuły 1 został sprzedany na aukcji w Londynie za rekordowa kwotę 72 100 funtów. Niemiec jest najmłodszym w historii kierowcą z czterema tytułami.

W kasku w narodowych barwach Niemiec urodzony w Heppenheim 26-letni zawodnik jechał w tegorocznym zwycięskim wyścigu na torze w Nuerburgring, swoim pierwszym sukcesie na tym obiekcie. Pieniądze zasilą konto fundacji pomagającej osobom z uszkodzeniem rdzenia kręgowego.

26-letni kierowca w tym sezonie wygrał 13 wyścigów, w tym dziewięć z rzędu, czym wyrównał rekord ustanowiony przed 60 laty przez Alberto Ascariego. Włoch opuścił jednak jeden z wyścigów w trakcie trwania tej serii, w przeciwieństwie do Vettela, który takiej przerwy nie miał.

Czterokrotny mistrz świata powtórzył również osiągnięcie swojego rodaka Michaela Schumachera z 2004 roku - tylko tych dwóch zawodników może pochwalić się trzynastoma triumfami w jednym sezonie.

Czytaj więcej w Platine.pl
Miliony euro zarobi dzięki... czapce
Michael Schumacher skończył wprawdzie karierę na torze wyścigowym, ale nadal zbija majątek na swojej sławie.
Bolid Formuły 1 wyłącznie dla dzieci
Pojazd składa się z ponad 200 tys. elementów, zawiera stalowe podwozie, prawdziwe opony, fotel zdolny pomieścić kierowcę i dokładną replikę kierownicy, zrobionej z klocków.
Wygrywa, a zarabia mniej niż rywale
Liderami są Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari i Brytyjczyk Lewis Hamilton Mercedes GP - otrzymują po 20 mln euro.

/ PAP Lifestyle | 10.12.2013

Udostępnij

Najnowsze galerie