/ PAP Lifestyle | 20.11.2014

Sowa gotował razem z prawnikami dla...

Robert Sowa i prawnicy gotowali charytatywnie
[fot: mat.pras.]

Na co dzień noszą eleganckie garnitury. Na potrzeby akcji charytatywnej prawnicy przyodziali fartuchy i uczyli się gotować pod okiem szefów kuchni, m.in. Kurta Schellera i Roberta Sowy. Tak powstała książka - cegiełka, której premiera odbyła się wczoraj listopada.

Fundacja Między Niebem a Ziemią zaprosiła do współpracy ludzi ze środowiska prawniczego w celu stworzenia książki. W akcji udział wzięło ponad 80 prawników, m.in. mecenas Piotr Schramm. Książka jest cegiełką, którą każdy może kupić, żeby wesprzeć podopiecznych Fundacji. A są nimi nieuleczalnie chore dzieci i ich rodziny w całej Polsce.

- To nie jest zwykła książka kucharska, bo są w niej serdeczne przepisy. Dlaczego serdeczne? Bo zrodziły się z chęci pomagania. Pomysł był taki, żeby zrobić coś w przyjemny sposób. W dwunastu miastach Polski odbyły się warsztaty kulinarne dla prawników, którzy współpracują z Fundacją. Założyli fartuchy, zakasali rękawy i pod wodzą różnych znanych kucharzy uczyli się gotować - robili wszystko. Potem to gotowali i jedli wspólnie kolacje. Fantastyczna atmosfera sprzyjała robieniu zdjęć i tak powstała książka - powiedziała Marzena Rogalska, gospodyni konferencji z okazji premiery książki.

To już czwarta tego typu akcja, którą co roku powołuje Fundacja. Środowisko prawnicze po raz pierwszy zostało skrzyknięte do pomocy przez mecenas Sylwię Zarzycką, która jest założycielką Fundacji Między Niebem z Ziemią, która pomaga ponad 40 rodzinom nieuleczalnie chorych dzieci wymagających stałej opieki.

- W książce znajdziemy przepisy z kuchni sezonowej, ale zarazem całorocznej. Każdy z szefów kuchni, który miał przyjemność prowadzić poszczególne warsztaty w danym miesiącu starał się przygotowywać to na bazie produktów, które były na ten moment dostępne, bo wtedy najlepiej smakowały. Możemy wybierać spośród naprawdę zacnych przepisów. Co ciekawe, mimo że nazwy niektórych mogą wydawać się dość zagadkowe albo trudne, to sam sposób ich przygotowania absolutnie nie jest skomplikowany. Sukcesem byłoby nie tylko zakupienie książki, ale i przetestowanie zawartych w niej przepisów przez jej czytelników - powiedział Andrzej Polan, który również przyłączył się do akcji.

Czytaj więcej w Platine.pl
Angelina Jolie uhonorowana przez Elżbietę II
W 2000 roku podobny tytuł odebrał szkocki aktor i od tego czasu przedstawiany jest jako Sir Sean Connery.
Akcja charytatywna Władimira Kliczki w Warszawie
Czas, który spędziłem z dziećmi z Warszawy, wydaje mi się, będzie dla nich wartościowym doświadczeniem.
Gwiazdy biegnąc promują transplantację
W najbliższą niedzielę w Łazienkach Królewskich ruszy "Bieg po nowe życie". Ambasadorem akcji promującą transplantację jest Przemysław Saleta.

/ PAP Lifestyle | 20.11.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie