/ PAP Lifestyle | 19.09.2014

Nowa moda - śluby na plaży. Ile kosztują?

Ślub na plaży? Zobacz, ile kosztuje
[fot: PAP/EPA]

Jeszcze do niedawna Włosi, aby pobrać się nad morzem, musieli udać się w daleką podróż. Dzięki zmianie przepisów niektórzy mogą to zrobić niemal... pod domem.

Nad samym morzem w rejonie Rzymu, między innymi w dzielnicy Ostia, odbyły się tego lata pierwsze śluby pod gołym niebem. Ceremonie na piasku zrobiły taką furorę, że w krótkim czasie do lokalnych urzędów stanu cywilnego ustawiły się kolejki narzeczonych, którzy również w ten sposób chcą rozpocząć nową drogę życia. Umożliwia to nowe rozporządzenie, na mocy którego ślubów cywilnych można udzielać poza urzędem.

Oblężenie przeżywa urząd w nadmorskim miasteczku Fiumicino. Jego burmistrz Esterino Montino żartuje: - Chwalę się tym, że staliśmy się konkurencją dla wysp na Pacyfiku. Wiele par już zarezerwowało już tam miejsca na lato 2015 roku...

Ceremonie odbywają się też w eleganckim miasteczku Fregene niedaleko włoskiej stolicy. Tam jedną z pierwszych osób, które stanęły na ślubnym kobiercu nad brzegiem morza był burmistrz innej podrzymskiej miejscowości Cerveteri.

W czasach kryzysu można zaoszczędzić i zamiast w tropikalnym raju na końcu świata, spełnić swoje marzenie blisko domu - podkreślają media. Ceny uznano za dość przystępne. I tak na przykład w Fiumicino rezydenci za ślub na plaży muszą zapłacić w urzędzie 500 euro, a osoby tam niezameldowane - 1000 euro.

Czytaj więcej w Platine.pl
Pies w roli świadka. Poniesie obrączki i nie tylko
Wedding dog sitter zajmie się psem podczas ceremonii ślubnej, ale nie pozwoli pomalować mu paznokci.
Własna winnica? Najtaniej kupisz w Australii
Najwyższe ceny osiągają posiadłości w Toskanii, w których często są zabytkowe budynki.
Drogie hotele nie są dla ciebie przeszkodą? Jedź do Włoch
Ranking miejsc z najdroższymi hotelami otwiera wyspa Capri, gdzie ceny wzrosły o 3 procent.

/ PAP Lifestyle | 19.09.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie