/ PAP Lifestyle | 30.12.2014

Tam nie ma "zwykłych" bali sylwestrowych

Tam nie ma "zwykłych" bali sylwestrowych
[fot: Choreograph /iStockphoto]

Na Mazurach trudno znaleźć hotel, który oferowałby zwyczajny bal sylwestrowy. Większość ofert to imprezy tematyczne np. bal maskowy, czy bal w stylu lat 20. Przybywa też ofert sportowych.

Hotele na Mazurach oferują w tym roku gościom wyszukane bale sylwestrowe, np. w Rynie na zamku będzie bal niebiańsko-piekielny (ogniste drinki, piekielne i niebiańskie tance, paląca się do pracy obsługa"), w Starych Jabłonkach będzie maskarada, na której goście będą nosić maski i peleryny (hotel je zapewnia, ale można zabrać własne stroje), zaś w Giżycku będzie zabawa w stylu lat 20. ("tajne kasyno, mafijne zabawy, dużo hazardu, dreszczyk emocji, tajemnicza atmosfera i doskonała muzyka").

W ulubionym przez Rosjan hotelu w Mikołajkach będzie królował Taniec z gwiazdami - imprezę ma prowadzić Iwina Pavlovic, a pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich mają dać tancerze związani z tym programem. Cena większości zabaw oscyluje wokół 500 zł od pary (choć niektóre hotele wyprzedają już oferty last minute za 250 zł od pary).

Każdy liczący się hotel na Mazurach równolegle z balem dla dorosłych oferuje mini sylwestra dla dzieci (najczęściej zaplanowano zabawę do godz. 1 w nocy), w której potomstwo bawiących się w tym samym hotelu dorosłych będzie imprezowało pod okiem wykwalifikowanych animatorów. Cena zabawy dla dzieci jest różnicowana i wynosi od 70 zł do 300 zł. W cenę wliczono posiłki (m.in. domowe hamburgery i pizzę oraz paluchy rybne), malowanie buziek, bitwy poduszkowe i pokazy sztucznych ogni.

Coraz więcej hoteli na Mazurach oferuje całe pakiety sylwestrowe, które zawierają imprezy sportowe i rekreacyjne: od wodnego aerobiku, przez spacery po okolicy, po sylwestrowe biegania (starty zaplanowane 1 stycznia w południe lub wczesnym popołudniem). Goście, którzy przyjadą się na Mazury pobawić w sylwestra po imprezie mogą też do woli korzystać z siłowni, czy wypożyczyć rowery. Wiele hoteli ma też sprzęt do uprawiania narciarstwa biegowego, czy organizowania kuligów - niestety, od lat w sylwestra na Mazurach śniegu nie ma nawet na lekarstwo.

Czytaj więcej w Platine.pl
Wakacje w górach. Podhale przygotowane na turystów
Zobacz, co czeka wyjeżdżających w Tatry.
Podglądanie ptaków może być przyjemne - tłumaczy fotograf Krzysztof Kaliński
Najwięcej gatunków skrzydlatych zwierząt zamieszkuje Krainę Tysiąca Jezior.
Polacy coraz częściej kupują małe psy
Koniec z modą na labradory, husky i owczarki niemieckie. Polakom zamarzyły się małe psy.

/ PAP Lifestyle | 30.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie