/ PAP Lifestyle | 12.01.2015

Targi ślubne w Warszawie. Co będzie modne w tym roku?

Targi ślubne w Warszawie. Co będzie modne w tym roku?
[fot: pixdeluxe/iStockphoto]

Tysiąc metrowa sala i 20. metrowy wybieg, czyli największe targi ślubne w stolicy. - Mimo, że Polacy biorą coraz mniej ślubów liczba zainteresowanych imprezą nie maleje - mówi Jakub Pawłowski, organizator targów, które odbędą się 17. i 18. stycznia w PKiN.

- To są zdecydowanie największe targi ślubne w Warszawie, które organizowane są z ogromnym rozmachem. Bierze w nich udział największa liczba wystawców, a pokazy mody są jak najbardziej spektakularne, bo nie są one traktowane w sposób szczątkowy czy jedynie, jako dodatek, jak to bywa na innych tego typu wydarzeniach - przekonuje Jakub Pawłowski, organizator targów ślubnych.

Pawłowski dodaje, jak wielką przestrzeń zagospodarowano dla prezentujących się podczas targów firm ślubnych. - Co prawda Sali Kongresowej w tym roku nie mamy, bo jak wiadomo jest ona w remoncie, ale i tak na potrzeby pokazów przeznaczamy bardzo dużą, bo ponad tysiąc metrową salę, w której na ponad 20. metrowym wybiegu będą prezentowane kreacje zarówno polskich projektantów jak i zachodnich marek - opowiada.

Podczas targów przyszłe małżeństwa będą mogły dowiedzieć się o wielu nowinkach. Panele dyskusyjne będą dotyczyły ślubów plenerowych, dekoracji, sukien ślubnych czy chociażby doboru muzyki na przyjęcie weselne - wylicza PAP Life Pawłowski.

Jak się okazuje zainteresowanie targami ślubnymi z roku na rok wcale nie maleje. - Jeżeli mielibyśmy mocno trzymać się statystyki, to można powiedzieć, że zainteresowanie jest wręcz coraz większe, bo mimo że ślubów jest coraz mniej, to my utrzymujemy stały poziom. Faktycznie, ludzi przychodzi do nas coraz więcej - poziom ok. 8 tys. zainteresowanych utrzymuje się od wielu lat, bo to jest bodajże 13. tego typu impreza - powiedział organizator.

Mniejsza liczba ślubów, jak wyjaśnia organizator najbliższych targów ślubnych w stolicy, potwierdzona jest danymi z GUS-u. - Kilka lat temu w Polsce było ich ponad 226 tys., dwa lata temu było ich już w okolicach 200 tys., zaś w zeszłym roku zaledwie 180 tys. W tym roku również szacowana jest tendencja spadkowa - kwituje w rozmowie Pawłowski.

Bilet wstępu na targi ślubne, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w sobotę 17. i niedzielę 18. stycznia kosztuje 20 złotych.

/ PAP Lifestyle | 12.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie