/ PAP Lifestyle | 13.10.2014

Te samochody wzbudziły zachwyt publiki i gwiazd

Te samochody wzbudziły zachwyt publiki i gwiazd
[fot: EPA/DANIEL KARMANN]

Gwiazdami salonów samochodowych są oczywiście auta. Ich urodę, szczególnie na stoiskach włoskich, a ostatnio i azjatyckich marek, podkreślają piękne modelki. Czasami pojawiają się tam również niekwestionowane gwiazdy jak między innymi francuska aktorka Catherine Deneuve (na zdjęciu).

Tak też było na odbywającym się właśnie Salonie Paryskim. Na stoisku Volvo gwiazdy były dwie - chyba rekordzista świata w istnieniu na rynku przez 12 lat bez specjalnych zmian - teraz w nowej wersji terenowy XC 90 oraz kapitan piłkarskiej reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimović.

On też został pierwszym właścicielem pierwszego egzemplarza nowego XC90, za który - jak z dumą podkreślił - zapłacił z własnej kieszeni. Zresztą model szwedzkiego samochodu był oblegany od rana do wieczora przez najpierw żurnalistów, a potem fanów motoryzacji. Oględzinom towarzyszył prawdziwy spektakl - co chwila samochód otaczała prawdziwa kurtyna wody, która natychmiast przeistaczała się w opary mgły.

W polskich salonach ten interesujący samochód pojawi się dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku. Z kolei stoisko Opla przypominało wybieg dla modelek. Nic dziwnego, najnowszy bestseller maleńkiej Corsy promowała światowej sławy modelka Claudia Schiffer. Ona to będzie również gwiazdą nadchodzącej kampanii reklamowej tego samochodu.

Claudia Schiffer uległa już czarowi tego auta. - Corsa wygląda świetnie i jest bardzo stylowa - tak jak Paryż. - Właściwie podoba mi się stylistyka wszystkich nowych samochodów Opla, czyli modeli ADAM, Mokka i, oczywiście, Corsy. Już nie mogę się doczekać zdjęć do reklamy Corsy - powiedziała.

Gwiazdami targów są też projektanci stoisk. Na uwagę zasługiwała ekspozycja Renault z ruchomymi lampionami, które wznosiły się w górę, bądź opadały. Podkreślały one urodę najnowszego modelu vana Espace - protoplasty tego segmentu. Jedno z drugim znakomicie współgrało, co dobrze rokuje sukcesowi tego udanego samochodu. Jak zwykle bogactwem i artystyczna kompozycja zadziwiały stoiska potentatów czyli producentów segmentu premium.

Audi jak zwykle z przepychem prezentowało po raz pierwszy na świecie nowe modele A6 i A7. Mercedes, jak zwykle z rozmachem, pokazał po raz pierwszy nowe modele klasy B i klasy C 63 AMG.

Na stoisku BMW zainteresowanie wzbudzały pokazane po raz pierwszy modele serii 2 Cabriolet i X6. Naszym zdaniem do ścisłej czołówki najładniejszych aut Salonu Paryskiego z pewnością należy model Infiniti QX70 S-Design.

Nowe Lamborghini, Jaguar XF, Porsche Cayenne czy - może już nie z luksusowej półki, ale tuż pod nią - najnowszy model VW Passata, do nabycia w Polsce w przyszłym roku, to również czołówka paryskiej wystawy. Tegoroczne paryskie targi nie rzucały na kolana.

Poza wspomnianymi wyżej jakichś rewelacyjnych premier nie było. Dobrze natomiast, że sporo było nowych modeli aut cieszących się zasłużona renomą, jako te do pracy i wypoczynku - dotyczy to Skody Fabia, Fordów C-MAX,S-MAX, Grand C-MAX czy cieszących się coraz większą popularnością Dacii.

Czytaj w Platine.pl
Bezpieczna rozmowa przez telefon w aucie? To niemożliwe!
Nawet gdy używamy zestawu głośno mówiącego czy słuchawkowego rozmowa nie pozostanie bez wpływu na naszą jazdę.
Kotka Karla Lagerfelda gwiazdą reklamy
Na Salonie Paryskim prezentowała nowy model samochodu.
Porsche ujawniło 16 unikalnych egzemplarzy sprzed lat
Wystawa Projekt: ściśle tajne! będzie trwać jeszcze do 11 stycznia 2015 roku.

/ PAP Lifestyle | 13.10.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie