/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

Unia Europejska rozdaje bilety na spektakl

Unia Europejska rozdaje bilety na spektakl
[fot: Materiały promocyjne Teatru Opole]

Alicja po drugiej stronie, teatralna adaptacja książek Lewisa Carrolla, to pierwsza w tym roku premiera opolskiego Teatru im. Jana Kochanowskiego. Dzięki dofinansowaniu z UE wejściówki na spektakl do końca czerwca będą za darmo.

Dyrektor opolskiego Teatru Tomasz Konina wyjaśniał, że będzie to również pierwsza premiera opolskiego teatru realizowana w ramach unijnego projektu Opolskie kwitnące muzycznie III. Dla widzów oznacza to, że do końca czerwca wstęp na te spektakle będzie bezpłatny - za okazaniem wejściówek, które będą do odbioru w teatrze.

Zainteresowanie taką formą uczestnictwa jest tak ogromne, że wejściówki na styczniowe i lutowe spektakle Alicji... już się rozeszły. W kolejnych miesiącach będą podawane daty, w których będzie można odbierać wejściówki na marzec czy kwiecień. Teatr przewiduje, że co miesiąc będą się odbywał 3-4 przedstawienia Alicji po drugiej stronie.

Spektakl ten to, jak mówiła na zwołanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu konferencji, reżyser sztuki Aleksandra Konieczna, adaptacja obu części znanego dzieła Carrolla Alicji w Krainie Czarów oraz Po drugiej stronie lustra. To opowieść o panicznym i samotnym locie w "króliczą norę". O tym, czym jest ona, dla nas dorosłych. I o tym, co jest na końcu tego lotu - przekonuje reżyserka.

Scenografia do spektaklu będzie prosta. Tworzyć ją mają trzy samochody, spora powierzchnia mokrego asfaltu oraz uliczny billboard, na którym realizowane mają być projekcje. Przestrzeń ma dopełnić poetyckie światło. Spektakl ma trwać ok. godziny i 20 minut, a jego oprawę muzyczną stanowić będzie muzyka akordeonowej grupy Motion Trio.

W spektaklu wystąpią Judyta Paradzińska, Kornelia Angowska, Aleksandra Cwen, Arleta Los-Pławszewska, Grażyna Misiorowska, Mirosław Bednarek, Andrzej Jakubczyk, Maciej Namysło, Łukasz Schmidt i Łukasz Wójcik. Za scenografię i kostiumy odpowiada Katarzyna Borkowska, a za światła i projekcje Liubov Gorobiuk. Konieczna jest także autorką adaptacji i opracowania muzycznego.

/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie