/ PAP Lifestyle | 27.10.2014

Włoskie gwiazdy zlotu samochodów zabytkowych

Włoskie gwiazdy zlotu samochodów zabytkowych
[fot: EPA/SANDRO CAMPARDO]

Włosi mają ogromne tradycje w dziedzinie projektowania samochodów. Czynią to z talentem od lat, a każda ekspozycja zabytkowych modeli jest prawdziwym benefisem włoskich marek.

Tak właśnie jest na zlocie samochodów zabytkowych Auto e Moto d'Epoca 2014. Ze względu na ilość wystawianych aut oraz liczbę odwiedzających jest to najważniejsza tego typu wystawa we Włoszech.

W 31. edycji zlotu uczestniczą marki Alfa Romeo i Abarth. Na tej prestiżowej wystawie można podziwiać kilka zabytkowych egzemplarzy tych dwóch marek wraz z ostatnimi nowościami z aktualnej produkcji.

Z kolekcji Muzeum Alfy Romeo zostały sprowadzone dwa cenne egzemplarze, które odcisnęły piętno w historii wyścigów samochodów sportowych zeszłego wieku: P2 Gran Premio (1924) oraz 8C 2300 typ Le Mans (1931). U ich boku pojawiły się też dwa samochody - Giulietta Sprint (1954) oraz Alfetta GTV Turbodelta (1979) - należące do prywatnych kolekcjonerów, jak również najnowsza Giulietta Sprint, która jest wyrazem hołdu dla protoplasty całej klasy samochodów, nowoczesnych Gran Turismo, jak również jednym z głównych symboli włoskiego stylu: kultowej Giulietty Sprint z 1954 roku.

Na stoisku Abarth'a publiczność podziwia legendarnego Abarth'a 695 oraz najnowszego Abarth'a 695 Biposto - najbardziej abarthowego z wszystkich Abarth'ów"- który jakby składa hołd protoplaście z okazji 50. rocznicy powstania.

Czytaj w Platine.pl
Doskwiera ci jesień? Wyjedź na kajaki!
Afryka to nie tylko safari i przepiękne widoki. To też wspaniałe rzeki, po których warto spławić się kajakiem.
Niezwykła wystawa o Sherlocku Holmesie
Wśród eksponatów są m.in. płaszcz z serialu BBC o słynnym detektywie i notatniki Arthura Conana Doyle'a.
Kiedyś to był popularny sport. A dziś...
Ta gra wywodzi się ze starożytnego Rzymu, a szczególnie popularna była w XIX i XX wieku.

/ PAP Lifestyle | 27.10.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie