/ PAP Lifestyle | 25.11.2014

Wyprodukowano tylko 666 sztuk tego samochodu

Wyprodukowano tylko 666 sztuk tego samochodu
[fot: PAP/EPA]

W myśl popularnego przysłowia Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, wielu fanów motoryzacji na całym świecie gromadzi miniatury swoich ulubionych modeli samochodów.

Dbają o nich producenci aut, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi poprawa statusu finansowego takiego fana, który wtedy z pewnością pójdzie do salonu, by kupić wymarzony model auta, posiadany już w miniaturce.

Dla takich właśnie miłośników minimotoryzacji Audi Tradition, razem z Klubem Modeli Samochodowych w niemieckim Ingolstadt, zorganizowało w Audi Forum Ingolstadt 21. giełdę modeli samochodów.

Prawie dokładnie siedem lat temu, organizatorzy giełdy modeli samochodowych zaprezentowali już specjalną edycję miniaturki Audi TT Coup,. W tym roku będzie można zobaczyć model trzeciej generacji Audi TT Coup,, wyprodukowany w liczbie 666 egzemplarzy, ponownie w skali 1:87, w kolorze różowym. Podczas imprezy nabyć będzie można także plakietkę Klubu Modeli Samochodowych w Ingolstadt. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

Udział blisko 100 wystawców sprawia, że odbywająca się w Ingolstadt giełda jest jedną z największych w Niemczech. Na stoiskach znajdą się nie tylko stare eksponaty kolekcjonerskie czy nowe gadżety ze świata motoryzacji, ale także szeroka oferta plakietek i literackich unikatów.

Impreza, z bogatymi już tradycjami, odbędzie się w pierwszą niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014, od godz. 10.00 do 16.00. Atrakcją będzie niewątpliwie prezentacja różowej miniaturki Audi TT Coup,. Wstęp jest wolny.

Czytaj w Platine.pl
Ten pociąg jeździ wolno i wszyscy się tym zachwycają
Szwajcarski Glacier Express, pokonuje dystans 270 km. w 8 godzin, ale oferuje za to widoki zapierające dech w piersi.
Ręcznie malowane Porsche? Tylko 100 aut
Zobacz najnowszą propozycję niemieckiego koncernu.
Pokazali, jak poszczególne epoki wpływały na samochody
Największym na świecie motoryzacyjnym imprezom wystawienniczym, a taką z pewnością jest Salon Paryski, towarzyszą wydarzenia związane z historia i kulturą.

/ PAP Lifestyle | 25.11.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie